Edukacja Samorząd

Dla Niepodległej

Za nami wieczór słowno-muzyczny “Dla Niepodległej”. W roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowano go w belskiej podstawówce.

Na wstępie wszyscy zebrani w sali gimnastycznej PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie Wójt Gminy – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski i Sekretarz Urzędu – Renata Ostatek wręczyli medale pamiątkowe. Te trafiły do pań z Fundacji Pomocna Dłoń, Anny Kocewiak oraz właścicieli Pałacu Mała Wieś – państwa Barańskich.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się maluchy z oddziałów przedszkolnych. Dzieci zaśpiewały piosenkę “Co to jest niepodległość?”. Później uczniowie z Belska Dużego zabrali zgromadzonych w historyczną podróż. Młodzież imponowało bardzo dobrym przygotowaniem oraz talentem artystycznym. Na deskach pojawiła się również jedna z nauczycielek. Monika Pietrzak zagrała i zaśpiewała piosenkę Jacka Kaczmarskiego “Mury”.

Na koniec wszyscy mieli okazję do skosztowania babeczek niepodległościowych oraz do obejrzenia specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *