Edukacja Samorząd

Dla Niepodległej

Za nami wieczór słowno-muzyczny “Dla Niepodległej”. W roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowano go w belskiej podstawówce.

Na wstępie wszyscy zebrani w sali gimnastycznej PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Następnie Wójt Gminy – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski i Sekretarz Urzędu – Renata Ostatek wręczyli medale pamiątkowe. Te trafiły do pań z Fundacji Pomocna Dłoń, Anny Kocewiak oraz właścicieli Pałacu Mała Wieś – państwa Barańskich.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się maluchy z oddziałów przedszkolnych. Dzieci zaśpiewały piosenkę “Co to jest niepodległość?”. Później uczniowie z Belska Dużego zabrali zgromadzonych w historyczną podróż. Młodzież imponowało bardzo dobrym przygotowaniem oraz talentem artystycznym. Na deskach pojawiła się również jedna z nauczycielek. Monika Pietrzak zagrała i zaśpiewała piosenkę Jacka Kaczmarskiego “Mury”.

Na koniec wszyscy mieli okazję do skosztowania babeczek niepodległościowych oraz do obejrzenia specjalnie przygotowanej na ten dzień wystawy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *