Edukacja

“Czytam, więc wiem” – podsumowanie

21 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Akademii Przedszkolaka Krasnal w Zaborowie odbyło się uroczyste zakończenie programu czytelniczego “Czytam, więc wiem”. W programie trwającym od października 2017 r. do czerwca 2018 r. uczestniczyli uczniowie klas 0 – VII oraz wszystkie dzieci z Akademii Przedszkolaka „Krasnal” w Zaborowie. Głównym celem było zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy.

Program zakładał codzienne czytanie utworów pani Agnieszki Frączek, zarówno przez najmłodszych jak i starszych. Celem było również poznanie życia i twórczości poetki, a także rozbudzenie zainteresowania książką, biblioteką i językiem polskim. Najmłodsi i najwierniejsi fani twórczości pani Agnieszki Frączek zakochali się w kaczuszce Omi. Poznali wspaniały świat przygód sympatycznej kaczuszki i sami również stworzyli książeczkę obrazkową, która nawiązywała do poznanej bohaterki. W trakcie realizacji programu dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne i techniczne.

Starsi uczniowie skoncentrowani byli na pułapkach językowych i trudnościach jakie sprawia codzienna polszczyzna. Zajmowali się głównie frazeologizmami, homonimami i najbardziej powszechnymi błędami językowymi. Do tego typu rozważań zainspirowały ich także książki pani Agnieszki Frączek. Nie zabrakło więc quizów, testów językowych oraz zagadek polonistycznych. Uczniowie szkoły i dzieci z Akademii Przedszkolaka “Krasnal” w Zaborowie wybranych utworów pani Agnieszki Frączek uczyli się na pamięć do konkursów recytatorskich. Uczniowie klas I – III dodatkowo wzięli udział w lekcji bibliotecznej “W Straszydłowie”, którą poprowadziła pani Magdalena Sepczyńska z grójeckiej biblioteki. Atrakcją podsumowującą program były dwa potkania autorskie z poetką fundowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. W.S. Laskowskiego w Grójcu. Na zakończenie programu najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki “Przygoda z Omi” z dedykacją autorki.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dyrektor MGBP im. W.S. Laskowskiego w Grójcu pani Kingi Majewskiej oraz dyrektor PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie pani Marzeny Jakóbowskiej – Kępki, za wspieranie czytelnictwa i sponsorowanie programów czytelniczych realizowanych przez naszą szkołę.

Samorząd Uczniowski PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *