Edukacja

Laureat i wyróżnieni!

Język polski w Zaborowie ma się dobrze. W tym roku szkolnym możemy poszczycić się wieloma polonistycznymi sukcesami naszych uczniów.

Jesienią w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Polonica Plus czworo uczniów PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie uzyskało tytuł laureata: Joachim Wójcik (kl. V) został laureatem I stopnia, Paweł Dudek (kl. V) – uzyskał stopień laureata V stopnia oraz Joanna Kacprzak (kl. IV) i Karolina Rzepkowska (kl. IV) również uzyskały tytuły laureata V stopnia. Wiosna okazała się równie przychylna młodym zaborowskim humanistom. W ogólnopolskim konkursie z języka polskiego ALBUS 2018 organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej czworo uczniów sięgnęło po najwyższe laury. III miejsce i tytuł laureata wywalczył Joachim Wójcik, natomiast Joanna Kacprzak, Alicja Kalinowska oraz Paweł Dudek zdobyli wyróżnienia.

Sukces jest spory, ponieważ rokrocznie w całej Polsce starują w tym konkursie setki uczniów, a rozwiązywane testy, mimo że wypoziomowane dla poszczególnych klas, nie należą do najłatwiejszych. Cenna dla uczniów jest zewnętrzna i bezstronna ocena. To miłe potwierdzić swój szkolny stopień i zmierzyć się z najlepszymi. Gratulacje!

“Uczniak” PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *