Sport

Drugi sparing na plus. GKS wygrywa z Wyśmierzycami

Drugą grę kontrolną mają za sobą piłkarze GKS-u Belsk Duży. Podobnie jak przed tygodniem przeciwnikiem ekipy Mateusza Norberciaka była drużyna MKS-u Wyśmierzyce.

GKS przystąpił do niedzielnego pojedynku z A-klasowiczem w nieco zmienionym składzie. Nie przeszkodziło to jednak prowadzić im po pierwszych 45. minutach 2:0. Do siatki rywala trafił dwukrotnie Piotr Franczak. Pierwszy raz po błędzie rywala, a w 28. minucie po podaniu Kacpra Cyranowicza.

Druga połowa to kolejne trafienia GKS-u. Płaskim uderzeniem zza pola karnego golkipera Wyśmierzyc pokonał Kacper Cyranowicz. Chwilę później do siatki rywala strzałem głową trafił Kamil Bocheński.

Rywale GKS-u odpowiedzieli dwoma trafieniami. Przy stanie 4:2 stan meczu podwyższył Kacper Cyranowicz. W ostatniej akcji sparingu MKS Wyśmierzyce ustalił wynik na 3:5.

Za podopiecznymi Mateusza Norberciaka dwa z pięciu zimowych sparingów. Kolejny, zaplanowano na 23 lutego na godz. 14:00. Przeciwnikiem GKS-u będzie lider radomskiej klasy A – Zodiak Sucha. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Białobrzegach.

GKS Belsk Duży – MKS Wyśmierzyce 5:3 (2:0)
Franczak 7, 28; Cyranowicz 57, 85; Bocheński 60 – Łysakowski N. 63(k), 77, Wójcik 90

GKS Belsk Duży: Michał Celiński – Patryk Rybiński, Volodymyr Lytvyn, Kamil Bocheński, Kamil Walkiewicz – Cezary Komorowski, Rafał Maciak, Damian Krawczyk, Krystian Onuczyński – Kacper Cyranowicz, Piotr Franczak.
Grali również: Mateusz Jakóbczak, Łukasz Borowy, Daniel Górzyński, Dominik Rudnicki, Damian Kempka, Damian Wysocki, Krzysztof Kowalski.