Kościół

To były fajne ferie!

Nie narzekali na nudę uczestncy “Fajnych ferii” przy Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym. W pierwszych tygodniu zimowych wakacji 35-cioro dzieci spotykało się codziennie na “organistówce”!

“Fajne ferie” były po prostu… Fajne! Główny organizator ks. Józef Wójcik zapewnił dla dzieci wiele ciekawych atrakcji.

Poniedziałek minął pod znakiem zabaw integracyjnych oraz zajęć artystycznych. We wtorek “Fajne ferie” odwiedziły Siostry Franciszkanki z Niepokalanowa. Jedna z nich siostra Dżulia pochodziła z Japonii. Dzieci uczyły się więc słów w języku japońskim oraz składania origami.

Kolejny dzień przyniósł kolejne ciekawe atrakcje. Tym razem do dzieci, które codziennie spotykały się w salce na “organistówce” przyjechali żołnierze z Wojska Obrony Terytorialnej. Dzieci mogły poczuć się jak w wojsku, przeszły specjalną musztrę, mogły przymierzyć wojskowy strój, a na koniec skosztować popularnej grochówki.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zapewnili wyjazd do Warszawy. Wszystko dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Belsku Dużym. W stolicy dzieci wraz z opiekunami były w Świątyni Opatrzności Bożej, Panteonie Wielkich Polaków, Ruchomym Teatrze XXI wieku dla dzieci – Historia Polski, AIRO – kosmicznej sali zabaw oraz stałym punkcie wśród wycieczek – tj. w McDonaldzie.

Ostatni dzień to sportowa rywalizacja. Dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji grano na hali sportowej w tenisa stołowego, a dla najlepszych przewidziano nagrody. Były również rywalizacje grupowe.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek – kubek ceramiczny z nadrukiem (słowa klucze, hasła), który ma kojarzyć się z czasem spędzonym przy parafii, a także mnóstwo słodyczy.

Kultura-edukacja-sport-rozrywka… #FajneFerie2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *