Dublety Franczaka i Nogi. GKS wygrywa z Zorzą

Pięć bramek zaaplikowali rywalowi gracze GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali z Zorzą Klwów, niwelując stratę do wicelidera z Błędowa do sześciu punktów.

Początek meczu był ospały. Czynników, które się na to złożyło było wiele. Jednym z nich, wczesna pora rozgrywania spotkania, które rozpoczęło się kilka chwil po godz. 11:00.

Pierwszy celny strzał oddali goście z Klwowa. W bramce dobrze spisywał się tego dnia Przemysław Załęski. Z drugiej strony na sytuację bramkową trzeba było czekać aż do 22. minuty. Piotr Franczak dostał piłkę lecz przeniósł ją nad bramką.

W 24. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Z linii obrony długą piłkę na Mateusza Nogę posłał Damian Wysocki. Pomocnik Belszczan znalazł się oko w oko z bramkarzem Klwowian i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Trzynaście minut później było już 2:0. Do siatki rywala trafił Piotr Franczak, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Arkadiusz Bogucki. Popularny “Franz” trafił po raz drugi kilka sekund przed końcem pierwszej odsłony. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Mateusz Noga.

W drugiej połowie kolejne podanie z głębi pola wykorzystał Mateusz Noga, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów i uderzając po długim roku nie dał szans bramkarzowi Zorzy. Goście honorowo do siatki trafili w 79. minucie. Wynik meczu na 5:1 po ładnej zespołowej akcji ustalił Daniel Górzyński. Asystował Kamil Walkiewicz.

Po tym spotkaniu podopieczni Stanisława Bilskiego zmniejszyli stratę do wicelidera – Sadownika Błędów do sześciu punktów. Druga ekipa tabeli tylko zremisowała w Zbroszy Dużej z miejscową Iskrą (1:1). Teraz przed GKS-em ważny bój. Za tydzień, w sobotę 18 maja zagrają z trzecim w tabeli GKS-em Stromiec.

GKS Belsk Duży – Zorza Klwów 5:1 (3:0)
Noga 23, 71; Franczak 36, 45; Górzyński 86 – Pełka 78

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 2. Damian Wysocki (28, 16. Kamil Walkiewicz), 22. Radosław Skonieczny (C), 10. Jakub Wójcik, 3. Łukasz Kołosowski – 19. Bartosz Jakóbowski, 11. Patryk Bilski, 13. Tomasz Prokopczyk, 17. Mateusz Noga (75, 20. Daniel Górzyński), 8. Arkadiusz Bogucki (65, 21. Kamil Krawczyk) – 9. Piotr Franczak (85, 24. Krzysztof Kowalski).

Zorza Klwów: 1. Bartłomiej Kaczor – 14. Wojciech Jędrasik, 2. Sebastian Bykowski (C), 4. Rafał Stefański, 17. Artur Sala – 6. Łukasz Dziuba, 16. Mariusz Więckowski, 8. Adrian Narożnik, 10. Damian Pełka, 7. Łukasz Więckowski – 20. Mateusz Żółciński.

Sędziowali: Krzysztof Zdziechowski oraz Pawlak, Gałecki.
Żółta kartka: Daniel Górzyński (86. minuta).