Sport

ŁKT druga podczas turnieju Redom Cup

11 maja 2019 roku Łęczeszycka Kuźnia Talentów wzięła udział w Turnieju Redom Cup w Goszczynie. Zespół złożony z mieszkańców gminy Belsk Duży zajął drugie miejsce!

Drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Krystian Onuczyński , Nikodem Jemioł , Maciej Sołtysiak, Kacper Oracz, Jakub Prykiel, Karol Prasek, Krystian Zborowski , Grzegorz Żółcik.

Do walki o najwyższe miano stawiło się 10 drużyn. Na początku odbyło się losowanie grup. ŁKT trafiła do tak zwanej grupy śmierci, gdzie wszyscy przeciwnicy skazywali ich na porażkę.

W pierwszy mecz weszli trochę ospale. Bezbramkowy remis ich nie usatysfakcjonował. Każdy z zawodników wiedział że może już być tylko lepiej.

Drugi mecz rozegrany z Jednostką Wojskową z Grójca był pełen kontrowersji. Gdy ŁKT po bramce na 2:1 cieszyła się w rogu boiska, sędzia puścił grę pomimo braku zawodników na własnej połowie i jeden z przeciwników ustanowił wyniki meczu na 2:2.

Od tego czasu jednak drużyna Łęczeszyckiej Kuźni Talentów zdominowała każdego z następnych przeciwników, po dwóch przekonywających zwycięstwach 3:0 z drużyną firmy Redom i 4:0 z drużyną ze Zbroszy, zameldowali się w półfinale rozgrywek, gdzie czekała na nich drużyna gospodarzy.

W półfinale okres dominacji ŁKT trwał nie przerwanie. Po jednostronnym meczu wygrali 2:0. W finale jednak czekała ich cięższa przeprawa – drużyna Budowlanki. Po meczu pełnym walki reprezentujący gminę Belsk Duży młodzi futboliści przegrali 0:1 i musieli uznać wyższość rywala.

Najlepszym zawodnikiem ŁKT został wybrany najbardziej doświadczony zawodnik i świeży transfer zespołu Krystian Onuczyński. Pomimo przegranej nie była to jedyna nagroda indywidualna. Karol Prasek strzelając w każdym meczu jak na zawołanie dominując klasyfikacje strzelców (8 bramek) , zdobywając gola z nożyc, którego można by było przyjąć jako wizytówkę tego turnieju. Zdobył on MVP Tunieju Redom Cup.

Tekst i foto: Łęczeszycka Kuźnia Talentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *