Kościół Sadownictwo

Dziękowali za plony

Od kilku lat w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach sadownicy po zakończonych zbiorach dziękują za plony. Tradycyjnie jest to ostatnia niedziela października, wtedy to też mieszkańcy poszczególnych miejscowości przynoszą do łęczeszyckiej świątyni kosze z owocami ze swoich sadów.

Tegoroczne dożynki parafialne rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem proboszcza Ojca Roberta Dziewulskiego, przy oprawie muzycznej przygotowanej przez braci zakonnych z zespołu Vox Eremi z Krakowa. Przepiękne kosze dożynkowe na ołtarzu złożyły m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Kogel-Mogel”, sadownicy ze Skowronek, Woli Łęczeszyckiej i Wólki Łęczeszyckiej.

Proboszcz słowa podziękowania za podtrzymanie lokalnej tradycji święcenia koszy dożynkowych oraz współorganizację rodzimego święta złożył sołtysom, radom sołeckim, członkom KGW “Koglel-Mogel”, strażakom ochotnikom z Woli Łęczeszyckiej i Wólki Łęczeszyckiej. Po mszy, dzięki gościnności Ojców Paulinów, wszyscy jej uczestnicy mogli wziąć udział we wspólnej biesiadzie na terenie klasztoru. W krużgankach można było spróbować domowego bigosu, zupy gulaszowej czy przepysznych domowych ciast.

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *