Sport

Franczak strzela, GKS wygrywa!

Piłkarze GKS-u Belsk Duży wreszcie zwycięzcy! Podopieczni Stanisława Bilskiego w 11. kolejce pokonali przed własną publicznością Sokół Przytyk 2:1!

Spotkanie z ekipą z górnej części tabeli rozpoczęło się dobrze dla Belszczan. Już w 3. minucie w dogodniej sytuacji znalazł się Piotr Franczak. Napastnik GKS-u dopadł do piłki zagrywanej przez obrońcę do bramkarza i szpicem buta przelobował golkipera Sokoła.

W 9. minucie goście mieli rzut karny. Gracz Sokoła zdecydował się na płaskie uderzenie, lecz posłał piłkę obok słupka. Warto jednak zauważyć, że Przemysław Załęski wyczuł intencję strzelającego i rzucił się w ten róg, w który leciała piłka.

Druga część gry rozpoczęła się lepiej dla Sokoła. W 50. minucie goście mieli rzut wolny. Piłkę lecącą w stronę bramki na poprzeczkę sparował Przemysław Załęski. Niestety, w sytuacji tej zabrakło asekuracji i piłkarz Sokoła z najbliższej odległości skierował futbolówkę do bramki.

Po bramce gra na chwilę się wyrównała. Później jednak inicjatywę przejęła ekipa z Belska Dużego. W 82. minucie gola na wagę trzech punktów uderzeniem z półwoleja strzelił Mateusz Jakóbczak.

Za tydzień GKS rozegra kolejne spotkanie na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie Megawat Świerże Górne. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 3 listopada o godz. 13:00.

GKS Belsk Duży – Sokół Przytyk 2:1 (1:0)
Franczak 3, Jakóbczak 82 – Bełzowski 50

GKS: Załęski – 5. Jakóbczak, 6. Wysocki, 8. Krawczyk (60, 19. Górzyński), 21. Onuczyński – 20. Walkiewicz (85, 18. Kowalski), 7. Cieślak, 23. Maciak, 22. Bilski, 11. Górzyński – 9. Franczak.
Sokół: 40. Król – 18. Radomski (83, 11. Kowalczyk), 4. Rychlicki, 3. Drabik, 7. G. Soliński, 8. Kot (70, 19. Kowalik), 15. Bełzowski, 17. M. Soliński, 9. Czajka (9, 6. Sobczak), 13. Witkowski, 20. Korgul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *