Sport

Dzień Dziecka z GKS Belsk Duży

W sobotę 2 czerwca br. boisko w Belsku Dużym zamieniło się w plac zabaw dla dzieci. Wszystko to za sprawą obchodów Dnia Dziecka zorganizowanych przez GKS Belsk Duży.

Tego dnia na najmłodszych czekały: dmuchana zjeżdżalnia, zabawy z animatorem czy malowanie twarzy. Dzieci mogły zajrzeć również do karetki pogotowania ratownictwa medycznego czy poznać wyposażenie wozu strażackiego. Równolegle odbywał się turniej piłkarski oraz ocena wady postawy u dzieci, którą przeprowadził Tomasz Prokopczyk z gabinetu fizjoterapii AXIS w Belsku Dużym.

Jako, ze był to Dzień Dziecka z GKS-em nie mogło zabraknąć sportowych akcentów. Piłkarze belskiego klubu stanęli do walki ze strażakami OSP Belsk Duży w przeciąganiu liny. Pokaz siły i krzepy zakończył się zwycięstwem piłkarzy.

Strażacy Ochotnicy nie zrazili się porażką z piłkarzami. Belscy druhowie zaprezentowali dla najmłodszych pokazy strażackie. Ratownictwo drogowe, rozcinanie auta oraz gaszenie pozorowanego pożaru auta. Po wszystkim zafundowali dzieciom kąpiel w pianie.

Swoją obecnością obchody Dnia Dziecka zaszczycili: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, radny gminny – Mariusz Jarząb, dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – Maria Walewska-Żółcik, wicedyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – Hanna Jasińska, pracownik Urzędu Gminy odpowiedzialna za promocję – Emilia Tomasiak oraz proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym – ks. Jarosław Siuchta.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Dziecka z GKS-em był mecz seniorów z Megawatem Świerże Górne. Przed spotkaniem prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Sławomir Pietrzyk przekazał na ręce prezesa klubu – Kamila Bocheńskiego worek z piłkami, życząc tym samym sukcesów ekipie z Belska Dużego, która przed tygodniem (26 maja br.) wróciła do gry na własnym obiekcie. Gracze GKS-u stanęli na wysokości i po dobrym dla oka meczu, ograli przeciwników 4:3.

Zarząd GKS Belsk Duży serdecznie dziękuje za wsparcie Dnia Dziecka firmom: Pepsi-Cola Sp. z o.o. General Bottlers Poland z Michrowa, Hortex Holding SA (oddział w Przysusze), ACTIV sp. z o.o. za soki Royal Apple, Pawtrans oraz Gabinetowi Fizjoterapii AXIS z Belska Dużego. Podziękowania kieruje również do Urzędu Gminy w Belsku Dużym oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *