Edukacja

Dzień Rodziny w Belsku

W dniach 7-8 czerwca br. w belskiej podstawówce zrobiło się rodzinnie. Wszystko to za sprawą maluchów z oddziałów przedszkolnych.

To, że rodzice są najważniejsi dla dzieci wiadomo nie od dziś. Maluchy z belskiej szkoły postanowiły uczcić święto mamy i taty, przygotowując dla nich Dzień Rodziny.

Jako pierwsi na scenę usytuowaną na sali gimnastycznej wyszły dzieci z dwóch oddziałów jednorocznego przygotowania przedszkolnego i grupa pięciolatków. Młode żabki, kucharze, bociany czy kruki zachwyciły wszystkich zgromadzanych. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Na koniec wszyscy rodzice otrzymali od swoich pociech upominki.

Dzień później dla swoich rodziców występowały dzieci z oddziałów trzylatków i czterolatków. Występy podzielone były na dwie części. W pierwszej z nich, tej artystycznej młodzi artyści zachwycały zebranych w piosenkach, wierszykach, a przede wszystkim w tańcach. Dziewczynki wykonały rytmiczny taniec z pomponami, zaś chłopcy Zorbę. Niewątpliwie największą atrakcją było oglądanie filmiku, nagranego przez wychowawczynie – “Dzieci wiedzą lepiej”. Przedszkolaki udzielały wywiadu na temat swoich rodziców. Taki akcent pojawił się po raz pierwszy na przedszkolnych uroczystościach.

Rodzinna atmosfera trwała również po występach. Zorganizowano rodzinny piknik. Grill z kiełbaskami, słodkości i napoje.

Za uroczystości Dnia Rodziny odpowiedzialne były wychowawczynie, panie: Alicja Makarska, Halina Łaski, Magdalena Kośka, Magdalena Woźniak oraz Monika Sieradzan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *