Edukacja

Dzień życzliwości w belskiej podstawówce

We wtorek, 21 listopada w PSP im. Jana Pawła II, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego świętowano MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

Święto zostało ustanowione w 1973 roku jako World Hello Day w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy amerykańskich studentów – braci Briana i Michaela McCormacków. Postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, do którego doszło w tym samym roku. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, 
ale ich działanie jest naprawdę wielkie.” 
Matka Teresa z Kalkuty

Tego dnia WSZYSTKICH obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia oraz serdeczne słowa i miłe gesty. Każdy mógł także skorzystać ze specjalnych kuponów „Oderwij i podaruj” dostępnych tego dnia na terenie szkoły. Część uczniów klas starszych miała także okazję obejrzeć krótki film, o tym jak radzić sobie z „przemocą słowną” (https://www.youtube.com/watch?v=V8vKz7jkPRY).

Pani psycholog, Karina Kołdra wsparła akcję poprzez pogadanki i indywidualne rozmowy z uczniami. Mamy nadzieję, że życzliwy nastrój zagości w naszej szkole na dłużej.

 Opiekunowie SU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *