Sport

Kolejny sukces Jakóbowskiego

Belszczanin na pudle! Błażej Jakóbowski zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Mazowsza i Warszawy CX rozegranych w Kobyłce 19 listopada.

Konkurencja CX to cyclocross. Zawodnicy startują na rowerach zbliżonych do popularnych szosówek na trudnej trasie obfitującej w liczne piaskowe przeprawy lub przeszkody które trzeba pokonać z rowerem na plecach.

Błażej Jakóbowski wystartował w kategorii amatorów. Wszystko dlatego, że belszczanin nie posiada licencji Polskiego Związku Kolarskiego. – Na starcie zostałem ustawiony przez organizatora na końcu stawki co zdecydowanie utrudniło sprawny start. Korki pojawiły się już przed pierwszą przeszkodą. Dalej sukcesywnie na trasie starałem się odrabiać stratę wygenerowaną na starcie – komentuje niedzielne zmagania kolarz z Belska Dużego.

Zawodnik reprezentujący grupę WGR Team zajął w kategorii OPEN, czwartego najtrudniejszego wyścigu,  26. miejsce na 76. startujących. W swojej kategorii wiekowej – Amator I stanął na najniższym stopniu podium, w przegranym polu pozostawiając wielu kolarzy!

Obok Jakóbowskiego w Kobyłce wystartował inny reprezentant gminy Belsk Duży, Błażej Janota, który ukończył zmagania w kategorii Amator I na 13. miejscu.

Wyniki w kategorii Amator I:
1. Igor Rafalski – Warszawa
2. Stanisław Pyrka – Kraków
3. Błażej Jakóbowski – Belsk Duży

13. Błażej Janota – Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *