Edukacja

Gimnazjaliści w sejmie!

Gimnazjaliści z Belska Dużego wezmą udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży!

 1 czerwca 2018 r. w Warszawie odbędą się obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wezmą w nich udział przedstawiciele Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym. 30 kwietnia zostały opublikowane wyniki rekrutacji do XXIV sesji SDiM i wśród 384 projektów z terenu Polski, znalazły się aż trzy z Belska Dużego. Nasi gimnazjaliści: Magdalena Zgutczyńska (kl. II B), Aleksandra Słowińska (kl. III D), Klaudia Sobczak (kl. III A), Kacper Oszczak (kl. III D), Aleksandra Bałut (kl. II C) i Marika Kucman (kl. II C) uzyskali odpowiednią liczbę punktów, aby zakwalifikować się do tegorocznych obrad.

Tematyka SDiM pięknie wpisała się w stulecie obchodów niepodległości, pod hasłem: “Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Uczniowie belskiego gimnazjum wykonali projekty poświęcone posłom pierwszego Sejmu Niepodległej wywodzącym się z ziemi grójeckiej: Józefowi Orzechowskiemu, ks. Marcelemu Nowakowskiemu i Tomaszowi Nocznickiemu. Ich praca rozpoczęła się już w lutym. Podjęli ciekawe, ale trudne wyzwanie składające się z 6 etapów. Między innymi odwiedzili miejsca pamięci związane z posłami, badali dokumenty historyczne, przygotowali ulotki, zorganizowali debatę czy nakręcili film promujący sylwetki wybranych reprezentantów ziemi grójeckiej. Świetnie poszło belskim gimnazjalistom, a kwalifikacja do obrad sejmowych jest tego najlepszym dowodem.

To niecodzienne wydarzenie podkreśla również, że młodzież belskiego gimnazjum wyróżnia się nie tylko wiedzą i pasją, ale również kreatywnością. Województwo mazowieckie będzie reprezentowane przez 32 zespoły w tym 3 drużyny z belskiego gimnazjum, którzy są jednocześnie jedynymi przedstawicielami powiatu grójeckiego.

Gratulujemy!

Autor: PG im. ks. Zdzisława Jastrzębiec
Peszkowskiego
w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *