Sport

GKS wygrywa po raz piąty z rzędu!

Po raz piąty z rzędu w rundzie wiosennej wygrali gracze GKS-u Belsk Duży. Tym razem w Mogielnicy wyższość belszczan musieli uznać gracze ze Zbroszy Dużej.

Już w pierwszych minutach meczu GKS próbował narzucić swój styl gry. Po jednej z akcji Rafał Maciak zacentrował w pole karne, ale do piłki nie doszedł Mateusz Noga. Kilka minut później doskonałą okazję na strzelenie gola miał Tomasz Prokopczyk. Skrzydłowy belskiego klubu wpadł w pole karne, uderzył szpicem buta, ale golkiper Iskry sparował piłkę na rzut rożny.

Była 35. minuta. Piłkę w polu karnym dostał Rafał Maciak. Popularny “Dzidek” był ściągany przez obrońcę do parteru, a sędzia po konsultacji z bocznym wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Łukasz Cieślak i pewnym uderzeniem wpakował ją do siatki.

Tak jak pierwsza połowa była w miarę wyrównana, tak w drugiej GKS dążył do strzelenia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w 59. minucie. Łukasz Kołosowski uderzył na bramkę z około 25. metrów. Golkiper gości wybił piłkę przed siebie. Do futbolówki dopadł jednak Rafał Maciak, który strzałem głową skierował ją do bramki.

Do końca meczu wynik się nie zmienił. Dwie stuprocentowe okazje miał Mateusz Noga, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki.

W najbliższy weekend GKS pauzuje. Kolejna szansa na obejrzenie podopiecznych Tomasza Niemirskiego 12 maja o godz. 18:00. Wtedy to GKS zagra w Mogielnicy z Zorzą Klwów.

GKS Belsk Duży – Iskra Zbrosza Duża 2:0 (1:0)
Łukasz Cieślak 35(k), Rafał Maciak 59

GKS: 1. Przemysław Załęski – 5. Kamil Lewandowski (C), 24. Rafał Kolasa, 10. Daniel Wysocki, 11. Łukasz Kołosowski – 7. Łukasz Cieślak, 21. Arkadiusz Gwadera, 23. Rafał Maciak – 19. Bartosz Jakóbowski (65, 13. Kamil Krawczyk), 17. Mateusz Noga, 22. Tomasz Prokopczyk.

Sędziował: Tomasz Figarski (główny)
Żółte kartki: Łukasz Cieślak – Jakub Groński, Krzysztof Budyta, Grzegorz Budyta

TABELA Keeza Klasa B 2017/2018, grupa: Radom II

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *