Edukacja

Światowy Dzień Ziemi

23 kwietnia 2018 r. w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie świętowano Dzień Ziemi. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel poświęcony kształtowaniu postaw proekologicznych.

“Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona,
Wśród innych dalekich planet.
To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
Więc musi być bardzo zadbany.” 

Celem apelu było zwrócenie uwagi na ogromne zanieczyszczenia i niszczenie naszej wspólnej “zielonej wyspy”. Dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały występ artystyczny pod kierunkiem pani Ewy Rudnickiej, natomiast uczennice klasy VII przedstawiły prezentację multimedialną na temat smogu. Dowiedzieliśmy się jak powstaje to groźne zanieczyszczenie powietrza, jakie wywołuje choroby oraz jak się przed nim chronić. A najważniejsze uświadomiliśmy społeczności szkolnej jak zapobiegać powstawaniu smogu.

Ziemia to wyspa zielona, ale to od nas wszystkich zależy czy będzie dla nas domem, czy przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się zielenią naszej planety. Warto przypomnieć, że prezentacja “Jak powstaje smog?” zdobyła I miejsce w tegorocznym Gminnym Konkursie Ekologicznym w Belsku Dużym, a autorki multimedialnego wystąpienia wygrały także ów konkurs w części wiedzowej “Powietrze też może być czyste”. Uczennice: Anastazja Mokosa, Oliwia Lewandowska oraz Alicja Kalinowska zostały przygotowane do konkursu przez panią Agnieszkę Kot.

Dbajmy o Ziemię! Znamy się na tym i uświadamiamy innych.

Autor: Samorząd Uczniowski
PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *