Biblioteka

Tydzień bibliotek w Belsku Dużym

Już niebawem XV edycja Tygodnia Bibliotek. W tym roku będzie odbywał się on pod hasłem: (DO) WOLNOŚĆ CZYTANIA.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek jak również z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszamy na spotkania:

9. 05. 2018 r. o godz. 17:00 – koncert p. Kuby Michalskiego

W programie piosenki Jacka Kaczmarskiego i kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy wielkich poetów, tworzące opowieść o historii Polski, od potężnego królestwa Jagiellonów po czasy prawie współczesne.

15. 05. 2018 r. o godz. 17:00  – spotkanie z pisarzem p. Andrzejem Zygmuntem Rolą – Stężyckim

Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki jest członkiem Związku Literatów na Mazowszu, Polskiego Towarzystwa Heraldycznego i Rosyjskiego Towarzystwa Genealogicznego. Specjalizuje się głównie w dziejach Mazowsza Południowego. Autor kilkunastu książek i ponad 300 artykułów z zakresu historii Polski, regionu, genealogii i krajoznawstwa. Dyrektor Instytutu Genealogii. Współpracował z wieloma instytucjami naukowymi w Polsce i na świecie. Odznaczony m.in. medalami: „Zasłużony dla powiatu grójeckiego” (2010) i „Pro Masovia” (2015) – za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Jedną  z ostatnich książek tego autora jest „Mała Wieś i jej dzieje”.

Podczas tygodnia bibliotek w Belsku Dużym odbędzie się także podsumowanie dwóch Konkursów Czytelniczych “Czytam ze zrozumieniem” organizowanych przy współpracy biblioteki szkolnej.

Autor: Agnieszka Krawczak / Biblioteka Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *