Sport

Spotkanie na szczycie. GKS gra w Stromcu

Do bardzo ciekawego meczu dojdzie w 22. kolejce radomskiej klasy B. Gracze GKS-u Belsk Duży, którzy zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli zmierzą się z GKS-em Stromiec.

Ekipa ze Stromca po 19. rozegranych spotkaniach zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Mariusza Nowaka zgromadzili do tej pory 43. punkty i o 4. oczka wyprzedzają GKS Belsk Duży.

Zatrzymać Davydenko
W obu jedenastkach wyróżniającymi się postaciami są napastnicy. O ile Piotr Franczak z GKS-u Belsk Duży strzela średnio gola co mecz (19 trafień, jest drugi w klasyfikacji strzelców), o tyle lider klasyfikacji strzelców po 19. spotkaniach ma na swoim koncie prawie drugie tyle bramek. Evgen Davydenko do siatki rywala trafiał 34-krotnie. Ukrainiec, który ma za sobą grę na czwartoligowych boiskach w barwach Sparty Jazgarzew w ostatnim spotkaniu trafił do siatki rywali aż siedmiokrotnie! To właśnie dzięki jego kunsztowi snajperskiemu GKS Stromiec pokonał Jaguara Wolanów.

Bilans dla Belszczan
Trzynaście razy GKS Belsk Duży rywalizował z ekipami ze Stromca. Sześciokrotnie były to starcia z Orlętami Stromiec. Z tą drużyną rywalizował w sezonach: 2006/2007, 2007/2008, 2010/2011. Od 2015 roku rok w rok ekipa z Belska Dużego gra z miejscowym GKS-em. Siedem spotkań, które rozegrano zakończyły się pięcioma kompletami punktów belskiego GKS-u. Jedna z dwóch porażek, które przytrafiły się GKS-owi ze Stromcem to bój z 14 października ubiegłego roku. Do 80. minuty podopieczni Stanisława Bilskiego prowadzili 1:0 po trafieniu Franczaka. Goście zdołali strzelić dwie bramki. Ich autorami byli Biń i Davydenko.

Początek spotkania GKS Stromiec – GKS Belsk Duży w sobotę (18 maja br.) o godz. 17:00 w Stromcu.

Tabela Nice-Sport 2 Klasa B 2018/2019, gr. Radom II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *