Kościół Sport

Ministranci z Belska jadą do Pruszkowa!

Ministranci z Parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym rywalizujący w kategorii szkół podstawowych awansowali do XXII Parafiady Archidiecezji Warszawskiej. Odbędzie się ona 1 czerwca br. na obiektach sportowych “Znicz” w Pruszkowie.

Chłopcy reprezentujący belską parafię byli bezkonkurencyjni w wiosennych zmaganiach ligi ministranckiej. W drodze do finału pokonali kolegów z Mogielnicy, Boglewic oraz Warki. W ostatnim meczu nie dali szans ministrantom z Parafii w Jasieńcu. Dzięki temu zwycięstwu, a także triumfie w jesiennych rozgrywkach ministrantów młodzi piłkarze udadzą się na Parafiadę Archidiecezji Warszawskiej do Pruszkowa.

Mecze grupowe:
Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym – Parafia św. Floriana w Mogielnicy 2:0
Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym – Parafia Przemienienia Pańskiego w Boglewicach 3:0
Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym – Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce 2:0

Półfinał:
Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym – Parafia św Mikołaja Biskupa w Warce 0:0 k. 2:0

Finał:
Parafia św. Trójcy w Belsku Dużym – Parafia św. Rocha w Jasieńcu 2:0

Tego dnia obiektach sportowych w Belsku Dużym rywalizowali również ministranci w kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

W kategorii gimnazjów najlepsza okazała się Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Warce. W szkołach ponadgimnazjalnych triumfowała Parafia św. Mikołaja w Tarczynie.

Liga ministrancka podzielona jest na regiony i wyłania najlepsze zespoły, które rywalizują na Parafiadzie w Pruszkowie. W skład naszego regionu wchodzą dekanaty: grójecki, warecki, mogielnicki oraz tarczyński.
W turnieju rozegranym na obiektach sportowych w Belsku Dużym rywalizowało 20 drużyn.

Najlepszym nagrody wręczali ks. prałat Zbigniew Suchecki – dziekan dekanatu grójeckiego, Renata Ostatek – sekretarz Urzędu Gminy Belsk Duży oraz ks. Józef Wójcik dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży dekanatu grójeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *