Sport

GKS przegrywa z RuszCovią

Od porażki rozpoczęli sparingowe granie przed startem rundy wiosennej podopieczni Adama Czarneckiego.

GKS Belsk Duży na spotkanie z wiceliderem trzeciej grupy radomskiej B klasy wyszedł w nieco eksperymentalnym zestawieniu. Opiekun belszczan postawił na grę trójką obrońców. Nowe ustawienie nie zdało jednak egzaminu. Zawodnicy RuszCovii Borkowice wykorzystali brak zdecydowania i błędy w defensywie belskiego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:4. Honorowe trafienie dla GieKSy zanotował Krystian Onuczyński, który po wrzutce z rzutu rożnego pewnie wykończył podanie Piotra Franczaka.

Drugie 45. minut wyglądało nieco inaczej. GKS wyszedł w ustawieniu 1-4-4-2. Goście szybko jednak zdobyli trzy bramki. Znów belskiemu zespołowi przytrafiły się szkolne błędy… Drugie trafienie dołożył Krystian Onuczyński, który po raz kolejny doskonale znalazł się w polu karnym po stałym fragmencie gry.

Za piłkarzami belskiego zespołu pożyteczny sparing. – Wynik w takich meczach to sprawa drugorzędna. Testowaliśmy nowe ustawienia oraz kilku zawodników, którzy mogą wzmocnić rywalizację w naszym zespole. Podczas kolejnych treningów musimy włożyć jeszcze więcej pracy by wyeliminować nasze błędy w defensywie. Na szczęście do ligi jeszcze ponad dwa miesiące! – powiedział na gorąco po spotkaniu trener Adam Czarnecki.

GKS Belsk Duży – GKS RuszCovia Borkowice 2:7 (1:4)
Onuczyński x2 – Kapusta x3, Prażmowski x2, Kacprzak x2

GKS Belsk Duży: Testowany 1 – Kazimierski, Boroń, Bocheński – Kowalczyk, Testowany 2, Onuczyński, Kaliciński – Maciak – Franczak, Testowany 3 oraz Kowalski, Jakóbczak, Pardak, Testowany 4, Testowany 5, Testowany 6.
GKS RuszCovia Borkowice: Raczyński – Jelonek, Gruszczyński, Tumielewicz, Maj, Bąbka, Pęzik, Prażmowski, Kapusta, Kacprzak, Włodarczyk oraz Testowany 1, Testowany 2, Testowany 3, Testowany 4.