GKS remisuje w derbach

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie pomiędzy GKS-em Belsk Duży, a Iskrą Zbrosza Duża. Bramki dla belskiego zespołu zdobyli: Tomasz Tkaczyk (dwie) oraz Łukasz Cieślak.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście ze Zbroszy. Już w 6.minucie wyszli na prowadzenie. GKS odpowiedział chwilę później. Dobrą akcję belszczan uderzeniem pod poprzeczkę zwieńczył Tomasz Tkaczyk.

Kolejne minuty były wyrównane. Swoje okazji mieli piłkarze obu drużyn. To jednak Iskra wyprowadziła w 43. minucie decydujący cios. Typową bramkę do szatni goście zdobyli uderzeniem z rzutu wolnego zza pola karnego.

Idealnie rozpoczęła się dla GKS-u druga połowa. Łukasz Cieślak dostał piłkę od Patryka Bilskiego. Środkowy pomocnik huknął jak z armaty z okolic 30. metra i zrobiło się 2:2.

Podopieczni Stanisława Bilskiego wyglądali dużo lepiej w drugiej odsłonie gry. W 75. minucie na uderzenie zdecydował się Jan Rybicki. Piłka po jego strzale spadła pod nogi Tomasza Tkaczyka, który z bliska wcisnął ją do siatki rywala.

W 83. minucie goście wyrównali. Błąd obrony GKS-u wykorzystał napastnik, który z kilku metrów strzelił bramki.

Ten mecz mógł zakończył się nawet zwycięstwem GKS-u, lecz w ostatnich minutach meczu okazji nie wykorzystał Jan Rybicki.

Kolejny mecz gracze GKS-u rozegrają w sobotę, 7 września o godz. 11 w Odrzywole. Ich rywalem będzie KS Wysokin. Jak pokazały mecze w poprzednim sezonie z tym rywalem zawsze pada wiele bramek. Tak więc już dziś w imieniu zarządu GKS-u zapraszamy do Odrzywołu!

GKS Belsk Duży – Iskra Zbrosza Duża 3:3 (2:1)
Tkaczyk 9, 75; Cieślak 46 – ? 6, ? 43, ? 83

GKS: 1. Załęski – 14. Rybiński, 6. Wysocki (26, 4. Bocheński), 19. Jakubczak, 13. Małachowski (46, 25. Rybicki) – 24. Tkaczyk, 8. Krawczyk (14, 18. Walkiewicz), 7. Cieślak, 20. Bilski, 26. Onuczyński – 11. Jakóbczak (63, 9. Maciak)