Edukacja

Rozpoczęcie z nowym dyrektorem

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Belsk Duży wrócili do nauki. W PSP im. UNICEF w Lewiczynie rok szkolny rozpoczęto z nowym dyrektorem placówki.

W wyniku ogłoszonego konkursu na dyrektora PSP im. UNICEF w Lewiczynie wybrano Justynę Błońską. Na tym stanowisku zastąpiła ona Mirosławę Bojaczuk, która zarządzała szkołą przez ostatnie dwadzieścia lat.

Podczas uroczystego rozpoczęcia w Lewiczynie akt powierzenia na stanowisko dyrektora Błońskiej wręczali: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski oraz Dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – Maria Walewska-Żółcik. – Życzę Pani Dyrektor wsparcia ze strony nauczycieli, współpracowników i rodziców. Bo jak będziemy się nawzajem wspierać to będzie to jakoś szło – powiedział włodarz gminy gratulując nowej dyrektor. Gratulacje składali również nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

– Lewiczyn to taka moja mała ojczyzna. To tu się wychowałam, to tu chodziłam do szkoły i to właśnie tu wróciłam po studiach – powiedziała nowo wybrana dyrektor w pierwszych słowach skierowanych do władz gminnych, uczniów, rodziców i nauczycieli. Chwilę później Justyna Błońska oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2019/2020.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *