GKS zakończył rozgrywki zwycięstwem

Po wyrównanym pojedynku seniorzy GKS-u Belsk Duży wygrali 3:2 z Iskrą Zbrosza Duża. Spotkanie rozgrywano w ponad 30. stopniowym upale!

Warunki atmosferyczne, choć mecz rozpoczął się o godz. 17:00 nie sprzyjały do gry w piłkę. Obie ekipy rozpoczęły mecz nieco ospale, ale pierwsi do głosu doszli gracze z Belska Dużego. Po centrze Michała Norberciaka z lewej strony boiska do siatki rywala uderzeniem głową trafił Piotr Franczak.

Gospodarze wyrównali po upływie pół godziny gry. Jeden z zawodników Iskry wykorzystał błąd belskiej defensywy i posłał piłkę do siatki.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla GKS-u. Na uderzenie z połowy boiska zdecydował się Volodymyr Lytvyn. Strzał ukraińskiego stopera zatrzymał się na słupku. Do odbitej piłki doskoczył jednak Piotr Franczak, który skierował futbolówkę do siatki.

Radość belszczan nie trwała długo. Goście wyrównali około 10. minut później. Po wrzutce z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył gracz Iskry i w Zbroszy Dużej było 2:2.

Ostatnie słowo należało jednak do belskiego zespołu. Przed polem karnym sfaulowany został Cezary Komorowski. Do piłki ustawionej na około 23. metrze podszedł Krzysztof Boroń, który strzałem od słupka ustalił wynik na 3:2.

W tabeli sezonu 2020/2021 GKS Belsk Duży uplasował się na 3. pozycji z dorobkiem 31. punktów. Awans do A klasy wywalczyła niepokonana ekipa GKS-u Stromiec, zaś w barażu zagra KP Stanisławice.

Iskra Zbrosza Duża – GKS Belsk Duży 2:3 (1:1)
Piotr Franczak x2, Krzysztof Boroń

GKS: 1. Przemysław Załęski – 14. Patryk Rybiński, 5. Daniel Jakubik, 98. Volodymyr Lytvyn, 88. Łukasz Kołosowski – 21. Cezary Komorowski, 69. Krystian Onuczyński, 24. Dariusz Pardak, 11. Krzysztof Boroń, 6. Michał Norberciak (60, 2. Damian Wysocki) – 70. Piotr Franczak (C).