Kultura

Gościnna Rębowola

Kilka rodzai zup, mięso, napoje, słodycze i owoce czekały na pielgrzymów Grup 15 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, która miała postój w Rębowoli. Wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu pań z Koła Gospodyń “Rembowianki”, mieszkańców wsi oraz gościnności Tomasza Korczaka, który udostępnił swój prywatny park dla pielgrzymów.

Panie z Rębowoli pracę nad tym, by jak najlepiej przyjąć ponad 2000 pielgrzymów rozpoczęły już o 7 rano! Ruszyły do obierania warzyw i owoców, a także krojenia mięsa na zupy. Tego dnia przygotowały ich pięć rodzai. Udało pozyskać się także napoje oraz słodycze. M.in. 100 kilogramów arbuza ufundowali państwo Marcin i Dorota Seliga, którzy mają swoją hurtownie owoców, a w przeszłości sami uczestniczyli w pielgrzymkach na Jasną Górę.

Pielgrzymi byli bardzo zadowoleni, dziękowali wszystkim organizatorom za przygotowanie poczęstunku. – Ludzie podchodzili do nas, dziękowali i mówili, że wszystkiego jest tak dużo jak na weselu. Na pewno w przyszłym roku postaramy się po raz kolejny ugościć pielgrzymów – cieszyła się Stanisława Sokołowska, radna gminna i jedna z inicjatorek Koła Gospodyń “Rembowianki”. – Dziękujemy wszystkim sponsorom na czele z Panem Tomaszem Korczakiem oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji poczęstunku – mówiła z zadowoleniem sołtys wsi – Iwona Snopek.

Taki poczęstunek nie doszedłby do skutku, gdyby nie wielkie grono sponsorów i przyjaciół, którzy wsparli rzeczowo i materialnie organizację poczęstunku dla pielgrzymów. Poza Kołem Gospodyń “Rembowianki” byli to także mieszkańcy wsi Rębowola, którzy wsparli finansowo oraz swoją pracą całe przedsięwzięcie.

Organizatorzy dziękują:
– Tomaszowi Korczakowi za to, że udostępnił im plac, kuchnię
– Marcinowi Lewandowskiemu z firmy Schweppes za napoje
– Firmie Refresco za wodę i soki
– Firmie Eco Fruits sp. z o.o. z Rębowoli za soki
– Piekarni “Oskroba” za chleb i ciasto
– Państwu Marcinowi i Dorocie SELIGA
– Firmie FERRERO za słodycze
– Radnemu Zbigniewowi Byrskiemu za przywóz słodyczy
– Firmie PEPSI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *