Puchar na początek. GKS zagra z Mogielanką

Przed piłkarzami GKS-u Belsk Duży pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2019/2020. Podopieczni Stanisława Bilskiego zmierzą się na Stadionie Gminnym z Mogielanką Mogielnica w ramach Mirax Pucharu Polski na szczeblu radomskim. Początek spotkania w niedzielę, 11 sierpnia br. o godz. 13:00.

Solidne sparingi
GKS solidnie przepracował okres przygotowawczy. Piłkarze z Belska Dużego rozegrali trzy sparingi. Na początek wysoko, bo aż 8:2 przegrali ze swoim niedzielnym przeciwnikiem – Mogielanką Mogielnica. W spotkaniu tym wystąpiło wielu juniorów i testowanych zawodników, lecz mimo to aż do 80. minuty utrzymywał się wynik 4:2 dla ekipy z Mogielnicy. Prawdziwy test belszczanie przeszli podczas spotkania towarzyskiego z Sadownikiem Błędów. Podopieczni Bilskiego zagrali doskonałe 20. minut pierwszej połowy. Koniec końców spotkanie zakończyło się remisem 4:4, co warto uznać za dobry wynik. W ostatnim sprawdzianie przed oficjalnym graniem do Belska przyjechała ekipa GPSZ Głuchów. Po pierwszych 45.minutach było 0:0. Na początku drugiej odsłony do głosu doszli futboliści GKS-u, którzy w osiem minut wbili rywalowi trzy gole. – Ostatni sparing oceniam bardzo pozytywnie. W naszej drużynie zagrało kilku nowych zawodników, którzy zaprezentowali się z dobrej strony – skomentował poczynania z ligowym rywalem trener Bilski.

Nowi już strzelają
Drużyna w przerwie między sezonami przeszła lekką przebudowę. Z teamem z Belska Dużego pożegnają się na pewno: Łukasz Kołosowski i Tomasz Prokopczyk (obaj wypożyczenie do Kraski Jasieniec) oraz Arkadiusz Bogucki (wypożyczenie do Mogielanki Mogielnica). Wciąż nie jasna jest przyszłość Arkadiusza Gwadery. Doświadczony pomocnik może grać w LKS Osuchów.

Do GKS-u jako pierwszy dołączył Damian Krawczyk. Mieszkaniec ul. Modrzewiowej w Belsku Dużym postanowił po kilku latach wrócić do gry na dużym boisku. W sparingu z Sadownikiem Błędów strzelił już nawet swojego premierowego gola. Ponadto do teamu z ul. Szkolnej dołączył Grzegorz Żółcik, rosły stoper, rodowity belszczanin. W tym okienku transferowym postanowiono wzmocnić formacje ofensywne. Do drużyny dołączyli: Krystian Onuczyński i Tomasz Tkaczyk, dla których GKS Belsk Duży będzie pierwszą seniorską drużyną. Ponadto po przerwie wrócili: Michał Jakubczak, Kamil Munik, Karol Małachowski, Adam Kaliciński, Mateusz Jakóbczak. Do drużyny dołączył już jeden junior, urodzony w 2003 roku: Damian Górzyński. Formalności związane z trójką kolejnych młodzieżowców są w trakcie załatwiania. Wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli i dołączą do zespołu wywodzą się lub na stałe mieszkają w gminie Belsk Duży. To będzie zespół, w którego DNA będzie belskość. – Cieszę się, że udało utrzymać się trzon drużyny. Dołączyło do nas kilku juniorów oraz zawodników, którzy jeśli będą solidnie pracować staną się realnym wzmocnieniem naszej drużyny. Nowi zawodnicy już zaprezentowali się z dobrej strony strzelając bramki w sparingach – wypowiada się Stanisław Bilski o transferach.

Pierwszy raz oficjalnie
Przed piłkarzami z Belska ostatni sprawdzian przed ligą, a zarazem pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie. Rywalem Mogielanka Mogielnica, która zakończyła miniony sezon na trzecim meczu w radomskiej klasie A. Zespół prowadzony przez Sylwestra Sokoła otarł się o baraże do Ligi Okręgowej. W tym roku Mogielniczanie za cel nadrzędny stawiają sobie awans do tej właśnie ligi. Kibice w Belsku Dużym powinni zobaczyć więc solidne widowisko. – Będziemy grać o jak najlepszy wynik. Na pewno łatwo się nie poddamy. Przegraliśmy z Mogielanką podczas przygotowań, ale teraz będzie to zupełnie inne spotkanie – zapewnia opiekun GKS-u, Stanisław Bilski. Doświadczony szkoleniowiec tydzień przed spotkaniem ligowym zagra więc w najlepszym na ten moment zestawieniu? – Będę chciał ustawić mój zespół już pod kątem ligowego meczu. Mam nadzieję, że w niedzielę będę mógł skorzystać z większości moich piłkarzy – kończy Bilski.