Sport

Grad goli! GKS lepszy od Zorzy Klwów

Seniorzy GKS-u Belsk Duży poprawili zeszłotygodniowe osiągnięcie. Na własnym boisku podopieczni Mateusza Norberciaka pokonali Zorzę Klwów aż 8:0!

Początek spotkania nie zapowiadał aż takiego wysokiego rezultatu. Fakt faktem, GKS pierwszy ruszył do ataków, ale w 2. minucie strzał belszczan na rzut rożny sparował golkiper Zorzy.

Gracze z powiatu przysuskiego próbowali się odgryźć. Około 15. minuty w dobrej sytuacji strzelili w słupek bramki strzeżonej przez Przemysława Załęskiego.

W 21. minucie zrobiło się 1:0. GKS miał rzut z autu na wysokości pola karnego. Po dobrym wyrzucie Rafała Maciaka najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotr Franczak. Napastnik zagrał futbolówkę za siebie, a tam doskonale znalazł się Krystian Onuczyński, który głową wpakował piłkę do siatki.

Dziewięć minut później było już 2:0. Piłka po odbiciu od obrońcy spadła pod nogi Michała Norberciaka. Dwudziestolatek bez zastanowienia uderzył z około 25. metrów i cieszył się ze swojego trzeciego ligowego trafienia w tym sezonie.

GKS grał spokojnie i próbował stwarzać kolejne dobre sytuacje. W 38.minucie piłkę z głębi pola zagrał Daniel Wysocki. W „szesnastce” doskonale odnalazł się Rafał Maciak, który podwyższył wynik. Chwilę później było już 4:0. Przemysław Załęski zagrał długą piłkę z własnej szesnastki. Futbolówka przeleciała niemal całe boisko i trafiła do Piotra Franczaka. Najskuteczniejszy zawodnik GKS-u nie pomylił się w tej sytuacji i uderzeniem głową przelobował golkipera Zorzy Klwów.

Druga połowa rozpoczęła się dość spokojnie. Obie z ekip miały swoje sytuacje bramkowe. Więcej zimnej krwi zachowali jednak piłkarze GKS-u Belsk Duży. W 59.minucie doskonałym podaniem do Piotra Franczaka popisał się Rafał Maciak. Napastnik GKS-u wpadł w pole karne i uderzeniem po dalszym słupku trafił na 5:0.

W drugiej odsłonie gry trener dał pograć rezerwowym. Jednym z nich był Bartosz Jakóbowski, który do gry wrócił po małej przerwie. W 69.minucie zawodnik ten popisał się asystą przy bramce Michała Norberciaka. Chwilę później sam cieszył się z gola wykorzystując doskonałe dogranie Łukasza Kołosowskiego.

Zwycięstwo przypieczętował Rafał Maciak, który zakończył bardzo ładną i składną akcję całego zespołu.

Było to drugie tak wysokie zwycięstwo z rzędu. Co ciekawe, po raz pierwszy w sezonie podopieczni trenera Mateusza Norberciaka zachowali czyste konto. Już za tydzień kolejne starcie. Tym razem na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym GKS zagra z wiceliderem – KP Stanisławice. Na to spotkanie po raz pierwszy w tej rundzie będą mogli wejść kibice (w liczbie 25% powierzchni trybun – około 40 osób).

GKS Belsk Duży – Zorza Klwów 8:0 (4:0)
Onuczyński 21, Norberciak 30, 69; Maciak 38, 79; Franczak 40, 59; Jakóbowski 75

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 66. Szymon Kazimierski, 3. Daniel Jakubik, 85. Kamil Bocheński (75, 2. Rafał Kolasa), 20. Damian Wysocki (55, 4. Łukasz Kołosowski) – 10. Krystian Onuczyński, 11. Daniel Wysocki (57, 15. Krzysztof Boroń; 65, 21. Bartosz JakóbowskI), 6. Damian Krawczyk (57, 8. Dariusz Pardak), 99. Rafał Maciak, 33. Michał Norberciak (75, 14. Patryk Rybiński) – 9. Piotr Franczak © (80, 94. Krzysztof Kowalski).