Organizacje pozarządowe

KGW “Na Obcasach” z nagrodami!

W niedzielę, 27 września br. podczas II Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grójeckiego zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Jabłka odbył się finał konkursu „Jabłko na Widelcu” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Łącznie do finału zakwalifikowało się 14 potraw w czterech kategoriach. W jednej z nich triumfowało lewiczyńskie Koło Gospodyń Wiejskich!

Panie z Lewiczyna okazały się najlepsze w kategorii “Przekąski” za “Niespodziankę Zygmunta Augusta”. Do KGW oprócz dyplomu uznania trafiła również nagroda pieniężna w postaci 1000 złotych.

NIESPODZIANKA ZYGMUNTA AUGUSTA czyli jabłko nadziewane kaszanką pod pierzynką z marmolady z czerwonej cebuli to przystawka, która po raz drugi została doceniona w konkursie. Pierwszy raz było to na zeszłorocznych Dożynkach Powiatu Grójeckiego, kiedy w konkursie organizowanym przez Posła Mirosława Maliszewskiego na potrawę z jabłkiem zajęło 2 miejsce.

Dodatkowo podczas Pikniku odbył się konkurs na najlepsze stoisko KGW. Panie z Lewiczyna po podliczeniu pięciu elementów, które składały się na końcowy wynik otrzymały trzecie miejsce! Trafiła do nich również nagroda pieniężna w postaci 800 złotych.

Info: KGW “Na Obcasach”
Foto: KGW “Na Obcasach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *