Kościół

Relikwie św. Jana Pawła II w Belsku

Relikwie św. Jana Pawła II znajdą się w belskiej świątyni. Uroczystego wprowadzenia dokona abp Mieczysław Mokrzycki, były wieloletni sekretarz papieski.

Relikwie Papieża Polaka uda się sprowadzić dzięki wielkiemu zaangażowania rodziny Żółcików z Belska Dużego we współpracy z parafią. W ich posiadaniu jest abp Mieczysław Mokrzycki – aktualny zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy od 2018. To własnie były sekretarz papieski wprowadzi je do świątyni procesyjnie w specjalnym relikwiarzu. Ta podniosła uroczystość zaplanowana jest na 21 października na godz. 11:00.

Chwilę przed uroczystością abp Mokrzycki odwiedzi pobliską szkołę podstawową, która nosi imię Jana Pawła II. Spotka on się tam z przedstawicielami społeczności szkolnej.

Wprowadzający do belskiej świątyni relikwie św. Jana Pawła II abp Mieczysław Mokrzycki urodził się 29 marca 1961 w Majdanie Lipowieckim (woj. podkarpackie). Był sekretarzem papieskim Jana Pawła II i Benedykta XVI. W latach 2007-2008 był arcybiskupem koadiutorem lwowskim, zaś od 2008 metropolitą lwowskim. Mokrzycki był również Przewodniczącym Episkopatu Ukrainy (2008-2018), a teraz jest zastępcą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy.

Fot. Niedziela

Z wielką radością informujemy, że w środę 21 października br. o godz. 11.00 abp. Mieczysław Mokrzycki wprowadzi relikwie…

Opublikowany przez Parafia Świętej Trójcy w Belsku Dużym Sobota, 3 października 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *