Belsk Duży Inne

Kolejki na stacjach? Paliwa nie zabraknie

Poprzez inwazję Rosji na Ukrainie w Polsce zaczął panować chaos i strach. Wśród wielu dezinformacji padła również ta, że na stacjach już niebawem może zabraknąć paliwa.

W czwartkowy wieczór (24 lutego) w całym kraju zaczęło się paliwowe szaleństwo. Kilkudziesięcio-pojazdowe kolejki ustawiały się również w powiecie grójeckim. Nie inaczej było na stacji w Belsku Dużym, gdzie na chwilę zablokował się zjazd z ronda w centrum miejscowości. Wieczorem ceny wywindowały w górę, a za ON trzeba było zapłacić nawet 6,69 złotego!

Jak jednak powiedział Premier RP – Mateusz Morawiecki paliwa nie zabraknie, a kolejki to kolejna wojna – tym razem informacyjne.

Swoje oświadczenie wydał także ORLEN.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ORLEN Oświadczenie Przypominamy, że w efekcie wzmożonego, skumulowanego ruchu na naszych stacjach wprowadziliśmy rozwią…zania usprawniające i zapewniające obsługę wszystkim klientom. Kierowcy samochodów osobowych mogą obecnie zatankować jeden bak (50 litrów), natomiast kierowcy samochodów ciężarowych 500 litrów. Pojazdy służb mogą tankować dowolną ilość paliwa. Niezwłocznie po rozładowaniu ruchu sprzedaż wróci do normalnego trybu. Jednocześnie podkreślamy, że paliwa nie zabraknie. Dostawy na nasze stacje są realizowane dysponujemy zapasami zapewniającymi ich ciągłość.”

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozwagę oraz zachowanie w tych trudnych czasach chłodnej głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *