Harcerstwo

Harcerski Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze ze Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego wzięli udział w rajdzie Dniu Myśli Braterskiej.

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej – święto wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie, doskonała okazja do spotkań i rajdów. W Grójeckim Hufcu rajd DMB odbył się w sobotę 19 lutego. Wzięło w nim udział ponad sto zuchów i harcerzy.

Z pamiętnika druhny B.

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej – to święto wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie. Wszyscy myślą o sobie, wysyłają kartki z życzeniami, jeszcze bardziej starają się być dla siebie uprzejmi… ale „DMB” to także okazja do organizowania spotkań czy rajdów. W Grójeckim Hufcu taki właśnie rajd odbył się w sobotę 19 lutego. Wzięło w nim udział ponad sto zuchów i harcerzy.

Nasz szczep także uczestniczył w tym wydarzeniu.

Wędrownicy pomagali w organizacji „obstawiali punkty patrolowe”, a ja razem z harcerzami wyruszyliśmy na szlak. Przeszliśmy ponad 10 kilometrów.

Po drodze, kierując się mapą (google) mieliśmy do wykonania zadania: chodziliśmy po „kamieniach”, tworzyliśmy pajęczynę poznawania siebie, dzieliliśmy się wiedzą na temat WOSM (The World Organization of the Scout Movement) i WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts), musieliśmy wrzucić piłkę do kapelusza oraz rozwiązać zagadkę logiczną.

Wszystkie te zadania pokazały nam, jak ważna jest współpraca, świadomość, że nie jesteśmy sami i że możemy na siebie liczyć. To także świetna okazja, żebyśmy się lepiej poznali , dowiedzieli czegoś o sobie…

Po przejściu całej trasy zjedliśmy pyszny obiad, po czym odbyło się „świeczkowisko” – to takie harcerskie ognisko, ale w budynku. Rozmawialiśmy, śpiewaliśmy i bawiliśmy się przy pląsach.

Zmęczeni, lecz bardzo szczęśliwi około 18.00 rozjechaliśmy się do domów.

Moi harcerze jeszcze w jeden sposób świętują DMB.

Otóż bierzemy udział w akcji zorganizowanej przez Chorągiew Wielkopolską „Harcerski Postcrossing” .

Polega ona na wysyłaniu paczki z drobnymi prezentami i życzeniami dla wybranej losowo drużyny (my dostaliśmy drużynę WĘDROWCY z Wilczyna) .

Przygotowaliśmy karty z życzeniami, słodkości ( batoniki i ciasteczka upieczone przez druha Kamila Ch.), grę planszową (a nawet dwie, bo druh Józio i zuch Ignacy dołożyli jeszcze grę od siebie) , pudełko pozytywnych myśli i własnoręcznie zrobione bransoletki.

Tak więc działamy i cieszymy się czasem spędzanym ze sobą.

Szczep Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego
Dh Barbara Sibilska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *