Sport

BLS: Na półmetku najlepsi Setkarze

Ekipa Setkarzy utrzymała prowadzenie w Belskiej Lidze Siatkówki.

Zacięte dwa sety
Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy wicelidera – Sad Team. Drużyna stawiająca na mieszankę rutyny z młodością już w piątek, nie bez problemów, wygrała swoje spotkanie z Fanatykami Wolejbolu. Dwa pierwsze sety to gra punkt za punkt i wynik 1:1. Kolejne sety to już jednak przewaga “Sadowników”, którzy wygrywając kolejno do 20 i 17 zanotowali szóste ligowe zwycięstwo.
Sad Team – Fanatycy Wolejbolu 3:1 (26:24, 25:27, 25:20, 25:17)

Szybki pojedynek
Pozycję lidera Belskiej Ligi Siatkówki utrzymała ekipa Setkarzy. Pokonała ona w jedynym niedzielnym meczu zespół FC NicNieWygramy pewnie 3:0. Młodzi przeciwnicy starali się nawiązać walkę, lecz impetu starczyło im zaledwie na jednego seta. W kolejnych to lider BLS pokazał klasę i zainkasował trzy oczka. Co ciekawe w ostatniej z partii na parkiecie zameldowały się trzy siatkarki, a najlepiej radziła się Kamila Miazga.
FC NNW – Setkarze 0:3 (18:25, 11:25, 12:25)

Godzina z prysznicem
W poniedziałkowy wieczór szybkie trzy punkty do swojego konta dopisała Akademia Sportu “Galaktikos”, która ograła 3:0 Grójecką Akademię Beztalenci. Ci drudzy w trzech partiach zdobyli zaledwie 29. oczek.
GAB – AS Galaktikos 0:3 (10:25, 9:25, 10:25)

Oddali walkowerem
W siódmej kolejce odbyły się trzy z czterech zaplanowanych meczów. Drużyna Zero Pojęcia oddała bowiem walkower ekipie Marceli Team.
Zero Pojęcia – Marceli Team 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)

Na czele? Setkarze!
Po siedmiu ligowych kolejkach, a więc na półmetku rozgrywek stawce przewodzi drużyna Setkarzy. Na drugim miejscu plasuje się Akademia Sportu “Galaktikos”, która wyprzedza Sad Team lepszym stosunkiem straconych setów. Ta trójka “odjechała” stawce i najpewniej będzie walczyć o końcowy triumf. W drugiej grupie znajdują się drużyny, które tracą już znaczącą ilość punktów do liderów. Na 4. miejscu plasuje się Marceli Team. Piąta jest ekipa Fanatyków Wolejbolu, zaś szóste miejsce zajmuje Zero Pojęcia. Stawkę zamykają FC NicNieWygramy oraz Grójecka Akademia Beztalenci.

Kolejne spotkania już za dwa tygodnie. 6 marca 2022 roku najciekawiej zapowiada się spotkanie wiceliderów “Galaktikos” z piątą drużyną – Fantyków Wolejbolu.