Straż

Walczyli ze skutkami silnych wiatrów

W ostatnich dniach przez Polskę przeszły silne wichury. Z ich skutkami walczyli druhowie z gminnych jednostek OSP.

Pełne ręce roboty mieli w sobotę, 19 lutego druhowie OSP Belsk Duży. Kilka chwil przed godz. 6:00 strażacy pojechali by usunąć drzewo z drogi powiatowej w miejscowości Wilczogóra. Tego samego dnia byli również w Rębowoli (drzewo oparte o budynek mieszkalny), Skowronkach (powalone drzewo na drogę powiatową), Odrzywołku (zwisające drzewo) oraz Aleksandrówce (powalone drzewo). Ze skutkami silnych wiatrów walczyli również w poniedziałek i wtorek na dw728 w Skowronkach oraz w Odrzywołku.

Może być zdjęciem przedstawiającym droga

W sobotę druhowie OSP Lewiczyn udali się natomiast do miasta stołecznego Warszawa. Działania prowadzili w rejonie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17. Działali głównie przy usuwaniu powalonych drzew na samochody, linie energetyczne czy także usuwali naderwane elementy elewacji i pokryć dachowych. W pocie czoła pracowali przy 14 zdarzeniach przez blisko 13 godzin! Natomiast na początku tego tygodnia mieli dwa zdarzenia w Lewiczynie i Borutach.

Nie tylko w naszej gminie strażacy ochotnicy musieli walczyć ze skutkami silnych wichur. Jak możemy przeczytać na portalu jablonka.info w sobotę Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odnotowała prawie 100 zdarzeń! – Najwięcej interwencji odnotowaliśmy na terenie gminy Chynów, Grójec oraz Pniewy – powiedział zastępca komendanta mł. bryg. Krzysztof Kędziera.

Fot. OSP Belsk Duży[zdjęcie archiwalne] / OSP Lewiczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *