Edukacja Sport

Kolejne sukcesy Gabriela Gablera!

Gabriel Gabler, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym został zwycięzcą III Międzynarodowych Mistrzostw Karate w Peru.

Po zaciętej rywalizacji młody sportowiec zdobył dwa medale. Złoty Medal w konkurencji KATA i Brązowy Medal w konkurencji KUMITE. 

Gabriel trenujący na co dzień karate w szkole Dojo Karate Grójec IKA Poland wziął udział w mistrzostwach, które miały miejsce w Ameryce Południowej. To już kolejny mistrzowski tytuł, który zdobył wychowanek Jacka Chałupki.

Dwa lata temu jako 8-latek zdobył w duńskim Odense brązowy medal Mistrzostw Europy WUKF w karate sportowym. Gabriel był wtedy najmłodszym zawodnikiem kadry narodowej.

W zeszłym roku w Rumuni młody sportowiec otrzymał tytuł Mistrza Świata w Karate Sportowym. Z tej okazji gratulacje składali mu belscy samorządowcy Wójt Gminy Władysław Piątkowski i Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Sikorski.

Uczeń piątej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym trenuje karate od kilku lat i na jego koncie jest wiele zwycięstw. Ma w swojej kolekcji ponad osiemdziesiąt medali, ale przyznaje, że największe znaczenie mają dla niego dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.

Obiekt sportowy Arequipa w Peru położony jest na wysokości 2325 m n.p.m. Podróż młodemu sportowcowi i jego ekipie zajęła 30h. Teraz Gabriel wraca do Polski półmetrowej wielkości pucharem, przed nim przesiadka w Madrycie. A niebawem wszyscy jego kibice będą mogli powitać go na belskiej ziemi. 

Gratulujemy!

Tekst: E. Tomasiak/Urząd Gminy Belsk DużyE. Tomasiak
Foto: Dojo Karate Grójec IKA Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *