Sport Wywiady

Optymizm Piotra Franczaka

Piłkarze GKS-u Belsk Duży już w najbliższy weekend rozpoczną wiosenne zmagania na B-klasowych boiskach. Przed początkiem rywalizacji rozmawialiśmy z Piotrem Franczakiem. – Naszym celem jest awans na wyższy szczebel rozgrywkowy – zapowiada napastnik ekipy z Belska Dużego.

Zgranie zawodników i taktyka
Podopieczni Adama Czarneckiego bardzo solidnie przepracowali okres przygotowawczy do drugiej części sezonu. Mają za sobą sporo pojedynków sparingowych. Stanęli na wysokości zadania i potrafili zaskoczyć rywali, którzy byli wymagający. A jak przygotowania do rundy wiosennej ocenia napastnik GKS-u Belsk Duży, Piotr Franczak? – Z punktu widzenia zawodnika przygotowania oceniam jako bardzo udane. To był intensywny okres zarówno pod względem treningów, jak i meczów kontrolnych z wartościowymi przeciwnikami. Nasz trener od samego początku powtarzał, że wyniki sparingów są sprawą drugorzędną. Liczyła się przede wszystkim praca nad zgraniem zawodników w nowych ustawieniach. Ważne było też ćwiczenie założeń taktycznych. W mojej opinii z każdym przepracowanym treningiem i rozegranym sparingiem nasza gra wyglądała coraz lepiej – podkreśla Franczak.

Wniosą nową jakość
Doświadczony napastnik przewiduje, że sporą jakość do zespołu wniosą nowi zawodnicy. – Doszło kilku podstawowych zawodników, którzy będą stanowić o sile drużyny. To było już widać w grach kontrolnych. Szybko zaaklimatyzowali się w naszym zespole i płynnie wkomponowali w taktykę, którą preferuje trener Czarnecki.  Wzrosła konkurencja na danych pozycjach, co zawsze przekłada się na większe zaangażowanie każdego zawodnika i daje trenerowi większe pole manewru. Dodatkowo mamy w swoich szeregach młodzieżowców, którzy dopiero się rozwijają i nabierają doświadczenia w seniorskim graniu. Już teraz prezentują się z bardzo dobrej strony – zaznacza Franczak.

Szanują ligowych rywali
Nasz rozmówca bardzo pozytywnie wypowiada się o szkoleniowcu Adamie Czarneckim. – On zrobił kawał dobrej roboty przygotowując nas do ligi. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy – uważa Franczak. I nie kryje, że celem drużyny z Belska Dużego w rundzie wiosennej będzie awans do A klasy. – Udany okres przygotowawczy oraz wzmocnienia zespołu pozwalają nam bardzo pozytywnie myśleć o ligowej rywalizacji. Wiadomo, że żaden rywal nie położy się przed nami, ale jestem pewien, że w każdym meczu będziemy walczyć o trzy punkty. Damy z siebie wszystko. Pojedynki nie będą łatwe, bo inne zespoły w naszej grupie, tak jak i my nie spoczywały na laurach podczas okresu przygotowawczego. W rundzie wiosennej chcemy wywalczyć awans do A klasy i zrobimy wszystko, żeby zrealizować nasz cel – mówi Piotr Franczak.

MARCIN KAŹMIERSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *