Samorząd

Kolejny etap przebudowy

W Starostwie Powiatowym w Grójcu podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej na odcinku od Belska Dużego (droga przy kościele) w stronę Modrzewiny. Przebudowa obejmie odcinek 1,7 km długości.

Jest to drugi etap przebudowy tej drogi, na który Powiat Grójecki otrzymał dofinansowanie z Sejmik Województwa Mazowieckiego w wysokości  2 176 923,17 zł. Inwestycje współfinansowana jest przez Gminę Belsk Duży oraz Powiat Grójecki w kwocie 1 706 088,00 zł.

Na podpisaniu umowy obecnie byli: Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek, Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Piątkowski, Członek Zarządu Marzena Kołacz-Rosołowska, Skarbnik Powiatu Witold Kępka oraz przedstawiciele firmy Budromost Starachowice i Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Rozwoju Powiatu.

Warto nadmienić, że pierwszy etap przebudowy został już zakończony latem 2022 i obejmował odcinek od Lewiczyna w kierunku Grotowa o długości 2,4 km. Inwestycja została dofinansowana w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg w wysokości  1 823 076,83 zł.

Autor: Powiat Grójecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *