Kościół

Koncert chóru “Cantate Domino”

14 stycznia, po Mszy świętej o godz. 12 w kościele parafialnym w Belsku Dużym odbył się koncert chóru “Cantate Domino”.

Chór z Parafii Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie tego dnia zachwycił szerokim wachlarzem kolęd i pastorałek. Były tradycyjne polskie kolędy, takie jak Dzisiaj w Betlejem czy Lulajże Jezuniu czy Bóg się rodzi, do której śpiewania chór zaprosił zebranych. Na koniec zebrani w kościele parafialnym usłyszeli ukraińską kolędę.

Po koncercie chórowi podziękował Władysław Piątkowski. – Dziękuję za ten śpiew, bo dar śpiewu to jest dar boski. Mówi się, że kto pięknie śpiewa, modli się do Pana Boga wielokrotnie. Za ten wspólny koncert bardzo państwu dziękuję – powiedział Wójt Gminy Belsk Duży.

Swoje podziękowania do chóru skierował również ks. Jarosław Siuchta. Dziękuję serdecznie wspaniałemu chórowi. To dla nas wielki zaszczyt, na naszej pięknej prowincji zakosztować trochę wielkiej sztuki, pięknego śpiewu – mówił proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy. Dziękował również panu Krzysztofowi Szmytowi. – W szczególny sposób, chce podziękować panu Krzysztofowi Szmytowi, artyście opery narodowej. – zakończył swoje podziękowania ks. Siuchta.

Bardzo wdzięczna była również dyrygent chóru. – Spotkanie z państwem motywuje nas do dalszej pracy  – powiedziała Adrianna Róża Szmyt i dodała: – Mam nadzieję, że na tej wspólnej prowincji, będziemy się jeszcze mieli okazję kiedyś spotkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *