Sport

Koniec pucharowej przygody GKS-u

Na boju z grójeckim Mazowszem zmagania w Mirax Pucharze Polski zakończyli gracze GKS-u Belsk Duży. Na Boisku Gminnym podopieczni Stanisława Bilskiego ulegli reprezentantowi radomskiej ligi okręgowej 1:6, choć do 78. minuty było 1:2. Honorowe trafienie dla belskiego zespołu zaliczył Tomasz Prokopczyk.

Mecz mógł podobać się zgromadzonym na stadionie w Belsku Dużym. Przy stanie 0:0 doskonałą okazję miał Tomasz Prokopczyk. Skrzydłowy GKS-u znalazł się oko w oko z bramkarzem Mazowsza, lecz przegrał ten pojedynek. Grójczanie wykorzystali słabsze momenty belszczan. W 35. i 41. minucie dwukrotnie pokonali Przemysława Załęskiego. Bliski trafienia na 1:2 był Mateusz Zawiska. Napastnik wyskoczył najwyżej w polu karnym ale uderzył wprost w bramkarza.

Kilka chwil po zmianie stron gola mógł strzelić Mateusz Noga. Snajper GieKSy wyszedł jeden na jeden z bramkarzem, ale uderzył za lekko i piłka nie zdołała wpaść do siatki.

W 64. minucie w końcu wpadła bramka dla GKS-u. Jej autorem był Tomasz Prokopczyk, który idealnie przymierzył po dłuższym rogu bramki Mazowsza. Od tego momentu podopieczni Stanisława Bilskiego uwierzyli w swoje możliwości i mieli nawet okazję doprowadzić do remisu. Wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja, w której po strzale Rafała Maciaka piłka uderzyła o rękę jednego z zawodników grójeckiego klubu. Sędzia był jednak niewzruszony i nie wskazał na “wapno”.

Mazowsze przetrwało gorszy moment i w 78. minucie trafiło do siatki na 3:1. Niestety w sytuacji tej błąd popełniła defensywa GKS-u. Gol ten podciął piłkarzom z Belsk skrzydła, a gracze z ligi okręgowej umiejętnie to wykorzystali.

Już w najbliższą sobotę, 8 września o godz. 10:00 GKS zagra w Zbroszy Dużej z miejscową Iskrą.

GKS Belsk Duży – Mazowsze Grójec 1:6 (0:2)
Prokopczyk 64 – Czerepok 35, Rogoziński 41, Grodzki 78, 88; Wysocki P. 81, Lisiecki 84

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 10. Jakub Wójcik, 25. Daniel Wysocki (86, 14. Patryk Rybiński), 4. Rafał Kolasa, 2. Adam Czarnecki (68, 27. Łukasz Kołosowski) – 24. Rafał Maciak (75, 18. Daniel Górzyński), 7. Łukasz Cieślak (82, 20. Kamil Walkiewicz), 5. Arkadiusz Gwadera (C), 13. Tomasz Prokopczyk (82, 26. Adrian Maciak) – 17. Mateusz Noga (71, 9. Piotr Franczak), 8. Mateusz Zawiska.

Mazowsze Grójec: Przybylski – Gałka (46. Lisiecki), Nojek M. (80. Cieśla), Dąbrowski (65. Grodzki), Małecki, Derewicz (70. Nojek D.), Lepa, Wysocki B., Rogoziński (65. Złoch), Wysocki P., Czerepok.