Edukacja

Konkurs powiatowy w Grójcu. Zaborów górą!

12 marca 2019 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się konkurs wiedzy polonistycznej „Świat przysłów i powiedzeń. Mądrej głowie dość dwie słowie”. PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie reprezentowali: Alicja Kalinowska, Oliwia Lewandowska, Paweł Dudek i Joachim Wójcik.

Do eliminacji zgłosiło się 38 uczestników z powiatu grójeckiego. Organizator powołał komisję do oceny testów złożonych z różnorodnych zadań z zakresu wiedzy o przysłowiach i powiedzeniach. Gościem specjalnym konkursu był doktor habilitowany pan Piotr Müldner-Nieckowski – pisarz, językoznawca, frazeolog i leksykograf.

Uczniowie szkoły z Zaborowa rozłożyli rywali na łopatki! Wszyscy uplasowali się na podium. Sięgnęli po najwyższe laury. I miejsce zdobyła Oliwia Lewandowska, otrzymała tytuł Mistrza Wiedzy Polonistycznej 2019 oraz statuetkę Sowy, miejsce II zajęli ex aequo: Alicja Kalinowska, Paweł Dudek i Joachim Wójcik. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodycze.

Najwięcej satysfakcji zarówno uczniom zaborowskiej podstawówki jak i nauczycielce przygotowującej młodzież do konkursu sprawiły gratulacje i pochwały pod adresem szkoły. Spektakularny sukces rozsławił bowiem imię zaborowskiej podstawówki. Po raz kolejny, (w ubiegłym roku statuetkę wywalczył Joachim Wójcik), Zaborów okazał się najlepszy! Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.pspzaborow.pl

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *