Lider poległ w Belsku!

Gracze GKS-u Belsk Duży znaleźli sposób na lidera radomskiej Klasy B! Podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali z LKS II Promna 3:0.

Przed niedzielnym spotkaniem gracze z Promnej przewodzili ligowej tabeli. Na swoim koncie mieli komplet punktów oraz zaledwie… jedną straconą bramkę.

Skuteczny sposób na lidera z powiatu białobrzeskiego znalazła ekipa GKS-u Belsk Duży. Podopieczni trenera Mateusza Norberciaka od początku realizowali plan na to spotkanie. Mimo, że to goście w pierwszych minutach prowadzili grę, do przerwy było aż 3:0 dla belszczan!

Po pół godziny gry, w polu karnym ręką zagrał jeden z środkowych obrońców drużyny z Promnej. Sędzia bez zawahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na gola zamienił Volodymyr Lytvyn.

Sześć minut później było już 2:0. Tym razem ten sam zawodnik, który zagrał piłkę ręką faulował w “szesnastce” Rafała Maciaka. Tym razem do piłki ustawionej na wapnie podszedł Krzysztof Boroń, który podwyższył stan meczu.

Wynik 1. połowy GKS zamknął w 44. minucie. Po raz kolejny piłkarz GKS-u faulowany był…. a jakże by inaczej, w polu karnym. Do “jedenastki” podszedł po raz drugi Volodymyr Lytvyn, który ustalił wynik na 3:0.

Po pierwszych 45. minutach w lepszych nastrojach byli więc piłkarze belskiego GKS-u. Drugą połowę gracze Norberciaka rozpoczęli od prowadzenia gry i dążenia do strzelenia kolejnej bramki. Blisko celu był m.in. Adam Kaliciński, który uderzył głową obok słupka. W bramkarza, także głową uderzył za to Krystian Onuczyński.

Goście mimo straty trzech goli mieli ciężko stworzyć jakąś klarowną sytuację. Blisko celu byli w końcówce spotkania. Po rzucie wolnym z około 17. metrów pewnie interweniował jednak Przemysław Załęski.

GKS pokonując lidera z Promnej zbliżył się do pierwszego miejsca na dystans trzech oczek. Przed graczami z Belska Dużego jeszcze dwa ligowe spotkania. Za tydzień w Wielogórze ze Strażakiem oraz na finisz rundy z MKS-em Wyśmierzyce na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym.

GKS Belsk Duży – LKS II Promna 3:0 (3:0)
Volodymyr Lytvyn 30(k), 44(k); Krzysztof Boroń 36(k)

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 14. Patryk Rybiński, 3. Volodymyr Lytvyn, 5. Szymon Kazimierski, 98. Łukasz Kołosowski – 7. Adam Kaliciński, 23. Rafał Maciak, 77. Krystian Onuczyński, 88. Krzysztof Boroń, 21. Michał Norberciak (65, 8. Damian Krawczyk) – 44. Piotr Franczak (C).

LKS II Promna: 12. Piotr Pytka – 2. Krystian Różyc, 3. Łukasz Banaszek (46, 4. Paweł Rąbkowski), 6. Szymon Sikorski, 7. Marcin Jurczak (46, 17. Michał Sęk), 8. Kamil Kabot (C) (45, 25. Marcin Szymański), 11. Michał Chyc, 14. Szymon Sęk (55, 15. Andrzej Siedlecki), 19. Kacper Chrabałowski (55, 16. Albert Żarłok), 20. Kamil Trzaska, 21. Daniel Dąbrowski.

Żółte kartki: Maciak, Boroń, Kołosowski, Załęski – Kabot, Banaszek, Rąbkowski, Żarłok.
Sędziowali: Filip Pawłowicz (główny) oraz Mateusz Gałużny i Artur Pawlak.