Sport

Młodzi piłkarze rozpoczęli ligowe granie

Mimo zimowej aury, piłkarze młodzieżowych drużyn piłkarskich rozpoczęli swoje zmagania w rundzie wiosennej. Oba mecze odbyły się na Boisku Gminnym w Belsku Dużym.

Dobre dwie kwarty
Na godz. 11:00 zaplanowano spotkanie pomiędzy Akademią Sportu “Galaktikos” z Belska Dużego, a Akademią Sportu “Strikers”. Spotkanie w dwóch pierwszych kwartach było wyrównane. Niestety dwie kolejne odsłony sobotniego pojedynku miały już bardziej jednostronny przebieg. Młodzi piłkarze grali 4×15. minut.

Galaktikos – AS Strikers 1:17
Marcel Kozłowski

Dwie bramki nie wystarczyły
Chwilę później na Boisku Gminnym doszło do kolejnego spotkania. Tym razem na przeciwko siebie stanęły juniorskie drużyny GKS-u Belsk Duży i Mogielanki Mogielnica. Pierwsza odsłona miała wyrównany przebieg, ale o jednego gola więcej strzeliła drużyna z Mogielnicy. W drugiej połowie GKS szybko wyrównał. Chwilę później goście trafili do siatki trzykrotnie. Stan meczu 1:4 utrzymywał się do 80. minuty. Wtedy do siatki po raz drugi trafił Bartłomiej Legucki. Niestety w końcówce meczu po wątpliwym karnym Mogielniczanie ustalili wynik meczu na 5:2. Grano 2×45. minut.

GKS Belsk Duży – Mogielanka Mogielnica 2:5
Bartomiej Legucki ⚽
Filip Kowalczyk ⚽

Za nami więc pierwsze ligowe zmagania w ligach młodzieżowych. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zespoły z terenu Gminy Belsk Duży zainkasują na swoich kontach komplety punktów za zwycięstwo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *