Edukacja

Nasz kurs w Anglii

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym realizowany jest projekt „W drodze do nowoczesnej, europejskiej edukacji” (finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego PO WER). 30 lipca 2017, wylądowałyśmy na lotnisku Heathrow, z którego udałyśmy się do przepięknego, nadmorskiego miasta Brighton. Brighton można porównać do polskiego Sopotu. To piękne miejsce, pełne turystów, zabytków, tętniące życiem przez całą dobę.

Tam znajdowały się nasze hotele oraz szkoły językowe. Wyjechałyśmy, aby doskonalić język angielski oraz wziąć udział w kursie metodycznym „English In the Primary Classroom”. Dwa tygodnie uczestniczyłyśmy w zajęciach od 9.00 do 16.00. Uczyłyśmy się, obserwowałyśmy metody nauczycieli, zdobywałyśmy doświadczenie i porównywałyśmy nasz system nauczania z tamtejszym. Pobyt miał jednak dodatkowy aspekt – kontakt z ludźmi z wielu krajów (m.in.: Włochy, Hiszpania, Turcja, Japonia, Niemcy, Austria, Kuwejt), wymianę poglądów, doświadczeń, zawieranie nowych znajomości.  Popołudniami spotykałyśmy się z koleżankami i kolegami z grup, rozmawiałyśmy, spacerowałyśmy po plaży, zwiedzałyśmy wspólnie Brighton. Podczas weekendu udałyśmy się na dwie jednodniowe wycieczki: w sobotę do Oxfordu, Windsoru, a w niedzielę do Londynu. Każde z wymienionych miast zwiedzałyśmy m.in. podróżując widokowym autobusem. To rozwiązanie ukazało nam w całej okazałości uroki zabytków, panoramę miast. Pogoda nam sprzyjała – Londyn skąpany w słońcu, zauroczył nas.

Ten niezwykły wyjazd przyniósł nam wiele korzyści. Wróciłyśmy pełne pomysłów, inspiracji, gotowe, aby udoskonalać nasze metody pracy. Już od września panie Magdalena Jendrzejczak i Teresa Bogdańska będą prowadzić innowacyjne zajęcia z elementami CLIL, czyli zintegrowane nauczanie języka obcego i przedmiotu. Również pani Magdalena Woźniak, która doskonaliła swoją znajomość języka angielskiego, będzie wykorzystywać ją w swojej codziennej  pracy w oddziałach przedszkolnych.

Jesteśmy zadowolone oraz pełne satysfakcji, że udało się nam wziąć udział w tym projekcie. Dostarczył nam nowych, interesujących i praktycznych rozwiązań, wzbogacił warsztat pracy, poszerzył horyzonty. Polecamy wszystkim nauczycielom, chcącym pokonać rutynę, rozwijać się i przełamać własne obawy, udział w takim projekcie.

Wszystkie (Teresa Bogdańska, Magdalena Szewczyk, Magdalena Woźniak i Magdalena Jendrzejczak) sądzimy,  że realizacja tego przedsięwzięcia korzystnie wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły oraz na urozmaicenie oferty edukacyjnej.  Dziękujemy Dyrekcji PSP im. Jana Pawła II oraz organowi prowadzącemu Urzędowi Gminy w Belsku Dużym za umożliwienie realizacji tego projektu.

Autorki: Magdalena Woźniak, Magdalena Jendrzejczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *