Sadownictwo

Niskie ceny. Będą strajki?

W czwartek, 5 lipca br. w miejscowości Maruszów (powiat Lipski) odbyło się spontaniczne spotkanie z tego regionu celem omówienia sytuacji i wymiany informacji dotyczących cen owoców miękkich. Kolejne spotkanie zaplanowano na 7 lipca!

W czasie spotkania liczne  głosy przybyłych producentów skierowane były w kierunku zorganizowania ogólnokrajowego protestu mającemu na celu zablokowanie dostaw towarów do zakładów przetwórczych i przedstawienia naszej  PRAWDZIWEJ sytuacji właściwym organom i władzom.

Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 7.07.2018 na godz. 19:00 w Szkole Podstawowej w Długowoli, gmina Lipsko.

Tak dla zobrazowani sytuacji :
Agrest – cena wyjściowa 90 groszy, a po paru dniach skupu, spadła na 35-40 groszy, pomimo tego że skupujący – według ich komentarzy, nie potrzebowali w ogóle tego towaru to i tak prawie w całości go wzięli w tak niskiej cenie.
Porzeczka czerwona – cena wyjściowa ok. 3zł , po tygodniu spadek do 1 zł.. co się wydarzyło przez tydzień że cena spadła prawie trzykrotnie.
Porzeczka czarna – cena wyjściowa 80groszy, po kilku dniach wprowadzone limity ilościowe i cena 25-30 groszy.
Wiśnia –
cena wyjściowa 1,6zł po kilku dniach poniżej 1zł, przewidywania cena na najbliższe dni pomimo, że sezon tak naprawdę się nie zaczął to  ok. 40 groszy.

Liczymy na dużą frekwencje producentów z różnych regionów Polski- Mazowsze, Lubelszczyzna, Świętokrzyskie. Podczas spotkania chcemy i będziemy podejmowali zdecydowane kroki w celu zmiany tej beznadziejnej i upokarzającej NAS PRODUCENTÓW sytuacji.

Sławomir Sońta / Hubert Konarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *