Biblioteka Edukacja

Noc Bibliotek w PSP Łęczeszyce

W piątek, 20 października 2023 roku odbyła się w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach czwarta edycja Nocy Bibliotek. Ogólnopolska akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej odbyła się pod hasłem Absurd nie czytać.

PSP w Łęczeszycach zorganizowała wieczór czytelniczy wspólnie z PSP im. UNICEF w Lewiczynie.

Noc Bibliotek jest to święto bibliotek i czytelników, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek jako najbliższych, otwartych instytucji kultury, z ofertą dla każdego. W tym dniu zaplanowaliśmy szereg atrakcji uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w podchodach, wykonywali zadania w specjalnych okularach, grali w koło fortuny, układali domino z książek, projektowali zakładki do książek, a na koniec bawili się przy muzyce, pląsając z harcerzami ze Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dyżym.

Swoją obecnością zaszczyciły m.in. Maria Walewska- Żółcik dyrektor GZOPO, Ewa Łubińska przewodnicząca Komisji Oświaty czy panie Agnieszka Krawczak, Kinga Augustowska z Gminnej Biblioteki Publicznej.

Na ten wieczór dla uczniów przygotowano poczęstunek oraz fotobudkę 360.

– Dziękujemy za wsparcie naszej akcji Bankowi Spółdzielczemu im. Stefczyka w Belsku Dużym, Kołu Gospodyń Wiejskich Kogiel- Mogiel w Łęczeszycach, firmie La-sad za napoje, firmie Ferrero za słodkości dla dzieci, Serdeczne podziękowania dla K. P.Korczaków i A.M. Pawłowskich za owoce oraz Radzie Rodziców za przepyszne ciasta. Bardzo miło nam było gościć uczniów i nauczycieli PSP im. UNICEF w Lewiczynie zapraszamy na kolejną edycję i dziękujemy za współpracę – napisano na Facebooku szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *