Samorząd

Obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Przed nami obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, msza święta za ojczyznę odbędzie się w Belsku Dużym.

Obchody rozpoczną się 10 listopada. Tego dnia o godz. 13:00 w sali widowiskowej OSP w Belsku Dużym odbędzie się spektakl patriotyczny przygotowany przez uczniów z Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Po nim nastąpi złożenie kwiatów przy grobie księcia Zdzisława Lubomirskiego. Polski prawnik, prezydent Warszawy, właściciel dóbr w Małej Wsi. To właśnie z jego inicjatywy 7 października 1918 roku, po 123 latach została ogłoszona polska deklaracja niepodległości.

11 listopada o godz. 11:00 w 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości odbędzie się zapalenie ognia niepodległości oraz złożenie wiązanek, przez delegację, w miejscach pamięci na terenie gminy Belsk Duży. O godz. 12 odbędzie się msza święta za ojczyznę. Liturgii przewodniczyć będzie ksiądz biskup Rafał Markowski. O oprawę muzyczną zadba chór “Cantate Domino” z parafii Ofiarowania Pańskiego na warszawskim Ursynowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *