Edukacja

Święto Jabłuszka

Przed nami pierwsza edycja gminnych obchodów Święta Jabłuszka. W dniach 13-17 listopada w szkołach podstawowych Gminy Belsk Duży odbędą się różne konkursy. Finał odbędzie się w sali gimnastycznej PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym 17 listopada.

Jako pierwsze tego dnia wystąpią przedszkolaki w konkursie piosenki. Potem około godz. 12.00 rozstrzygnięte zostaną konkurs plastyczny “Bajką malowane” i konkurs na “Grę planszową – Jabłkowa kraina pełna przygód”.

Tego dnia poznamy także laureatów w konkursie na największe jabłko Gminy Belsk Duży. Ostatnio udokumentowane najcięższe i największe informacje pochodzą z roku 2010 z konkursu na największe i najcięższe Jabłko powiatu grójeckiego: Drugim największym i najcięższym jabłkiem okazało się ‘Mutsu’, wyhodowane przez Romana Przybytniaka z Sadkowa Szlacheckiego. Ważyło 862 g i posiadało obwód 40 cm. Trzecim z kolei najcięższym jabłkiem było również ‘Mutsu’ o wadze 763 g (obwód 38 cm), wyhodowane przez Annę i Pawła Michalczyków z Łęczeszyc.

Jabłko jest marką z którą utożsamiają się mieszkańcy naszej gminy, chcielibyśmy także podkreślić, że jest także źródłem inspiracji dla najmłodszych jej mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *