Edukacja

Święto Jabłuszka

Przed nami pierwsza edycja gminnych obchodów Święta Jabłuszka. W dniach 13-17 listopada w szkołach podstawowych Gminy Belsk Duży odbędą się różne konkursy. Finał odbędzie się w sali gimnastycznej PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym 17 listopada.

Jako pierwsze tego dnia wystąpią przedszkolaki w konkursie piosenki. Potem około godz. 12.00 rozstrzygnięte zostaną konkurs plastyczny “Bajką malowane” i konkurs na “Grę planszową – Jabłkowa kraina pełna przygód”.

Tego dnia poznamy także laureatów w konkursie na największe jabłko Gminy Belsk Duży. Ostatnio udokumentowane najcięższe i największe informacje pochodzą z roku 2010 z konkursu na największe i najcięższe Jabłko powiatu grójeckiego: Drugim największym i najcięższym jabłkiem okazało się ‘Mutsu’, wyhodowane przez Romana Przybytniaka z Sadkowa Szlacheckiego. Ważyło 862 g i posiadało obwód 40 cm. Trzecim z kolei najcięższym jabłkiem było również ‘Mutsu’ o wadze 763 g (obwód 38 cm), wyhodowane przez Annę i Pawła Michalczyków z Łęczeszyc.

Jabłko jest marką z którą utożsamiają się mieszkańcy naszej gminy, chcielibyśmy także podkreślić, że jest także źródłem inspiracji dla najmłodszych jej mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *