Edukacja

Patriotyczny Belsk Duży

27 kwietnia Samorząd Uczniowski PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym przeprowadził akcję przypominającą o nadchodzących majowych świętach państwowych oraz o stuleciu odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele belskiej podstawówki założyli biało czerwone stroje oraz dodatki w barwach polskiej flagi. Przed południem liczna grupa przedstawicieli SU, „uzbrojona” w szaliki, czapki, wianki, flagi oraz biało czerwone babeczki wyruszyła z radosnym pochodem z towarzyszącymi im przedszkolakami pod Urząd Gminy. Uczniowie rozdawali także ulotki z krótką rymowanką.

„Niepodległość ma 100 lat,
Niech się dowie cały świat.
Poczuj chwili tej powagę,
Pokaż wszystkim polską flagę!”.

Pani Sekretarz Renata Ostatek oraz pani Maria Walewska Żółcik serdecznie przywitały najmłodszych patriotów, częstując ich słodkimi drobiazgami. Najmłodsi wrócili z uśmiechami i flagami Polski na policzkach do przedszkola, a ich starsi koledzy w dalszą drogę. Odwiedzili księdza proboszcza Jarosława Siuchtę, emerytowanych nauczycieli, bank, belskie kwiaciarnie i częstowali wszystkich przechodniów słodką babeczkę z polską flagą oraz ulotką. Wszędzie zostali przyjęci bardzo ciepło i serdecznie i również zostali obdarowani słodyczami, odblaskami, kwiatkami, a przede wszystkim dobrym słowem.

Zmęczeni rozdawaniem ulotek, po krótkim przystanku na lody, młodzi patrioci wrócili na lekcje. Wierzymy, że ta inicjatywa nie tylko zachęciła mieszkańców naszej miejscowości do dumnego prezentowania flagi, ale była także okazją do radosnego celebrowania polskości.

Autorzy: PSP Belsk Duży
Opiekunowie SU – I.Szymańska, Ł.Wiśnik, D.Dudek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *