Edukacja

Trzymaj formę!

Mateusz Woźniak z Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zakwalifikował się do II Etapu Konkursu “Trzymaj Formę!”. Zmagania powiatowe odbyły się 27 kwietnia br. w belskiej szkole.

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę. W roku 2017/2018 realizowana jest siódma edycja. Adresatami Konkursu są szkoły podstawowe (klasy 7) i gimnazjalne (klasy 2 i 3) zlokalizowane na terenie wszystkich powiatów że wszystkich województw. Konkurs jest trzy etapowy. Etap pierwszy (na poziomie szkolnym) odbył się 26 lutego 2018 roku i przystąpiło do niego dziewięcioro gimnazjalistów.

Etap 2 odbył 27 kwietnia 2018. W konkursowej komisji zasiadły panie: Bożena Janus – powiatowy koordynator konkursu, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu oraz Małgorzata Domel- szkolny koordynator konkursu – nauczycielka biologii – PG w Belsku Dużym.

W całej Polsce zakwalifikowało się do tego etapu 248 uczniów, w tym reprezentant naszego Gimnazjum Mateusz Woźniak- uczeń klasy 3 C. Ciekawe jest to, że Mateusz zakwalifikował się jako jedyny z powiatu grójeckiego, od chwili realizacji konkursu w naszym powiecie. Na wyniki przyjdzie nam poczekać do 11 maja 2018. Tymczasem gratulujemy Mateuszowi i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Tekst: Małgorzata Domel / Gimnazjum Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *