Sport

Seniorzy GKS-u leją lidera!

Pogromem 5:1 zakończył się mecz pomiędzy seniorami GKS-u Belsk Duży, a Legionem II Głowaczów. Bramki dla GKS-u strzelali: Tomasz Prokopczyk – dwie, Mateusz Noga – dwie oraz Łukasz Kołosowski. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo belszczan w rundzie wiosennej.

Worek z bramkami rozwiązał się w 26. minucie. Piłkę na 20. metrze przechwycił Tomasz Prokopczyk. Boczny pomocnik nie zastanawiał się długo. Huknął jak z armaty, a piłka tylko zatrzepotała w siatce. Popularny “Bobek” drugie trafienie dołożył kilka chwil później. Z prawej strony boiska idealnie zacentrował Kamil Lewandowski, Prokopczyk wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki.

Nie minęło osiem minut, a na tablicy wyników było już 3:0. Podopieczni Tomasza Niemirskiego idealnie wyszli z kontratakiem. Arkadiusz Gwadera podał przed “16” do Łukasza Kołosowskiego, który pewnym, plasowanym uderzeniem pokonał golkipera rezerw Legionu.

Drugie 45. minut GKS rozpoczął idealnie. W 52. minucie piłkę do Mateusza Nogi podał Rafał Maciak. “Nóżka” pewnie uderzył i było już 4:0. Niepotrzebna nerwowość wdarła się w szeregi graczy z Belska około 70. minuty. Gracz Legionu padł w polu karnym jak rażony piorunem, a sędzia wskazał na wapno. Przemysław Załęski był bliski obrony strzału, lecz koniec końców futbolówka wpadła do siatki.

Mimo straty bramki podopieczni Tomasza Niemirskiego się nie poddawali i dalej dążyli do strzelenia gola. Ta sztuka udała się w 75. minucie kiedy to po podaniu wprowadzonego w drugiej części gry, Kamila Krawczyka, po raz drugi do siatki trafił Mateusz Noga.

GKS Belsk Duży – Legion II Głowaczów 5:1 (3:0)
Prokopczyk 26, 29; Kołosowski 37, Noga 52, 75 – Baran(k) 70

GKS: 1. Przemysław Załęski – 5. Kamil Lewandowski (C) (80, 4. Szymon Kazimierski), 24. Rafał Kolasa, 18. Radosław Skonieczny, 11. Łukasz Kołosowski – 7. Łukasz Cieślak (73, 3. Daniel Wysocki), 21. Arkadiusz Gwadera, 23. Rafał Maciak – 19. Bartosz Jakóbowski (60, 8. Arkadiusz Bogucki), 17. Mateusz Noga (85, 14. Patryk Rybiński), 22. Tomasz Prokopczyk (65, 13. Kamil Krawczyk).

Żółte kartki: Kolasa, Kołosowski – ?
Sędziowali: Dawid Muc oraz Stanios, Pochylski.

TABELA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *