Piąte miejsce na półmetku rozgrywek

Piłkarze GKS-u Belsk Duży zakończyli zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 na piątym miejscu.

Podopieczni Adama Czarneckiego sezon rozpoczęli od mocnego uderzenia. W meczu z faworyzowaną ekipą Jaguara Wolanów belszczanie wygrali 4:1 na wyjeździe. Następnie po bardzo dziwnym spotkaniu GKS wygrał 5:3 z KS Jedlanka.

Pierwsza porażka seniorów belskiego klubu przyszła w 3. kolejce. Wzmocniony zawodnikami z piąto-ligowego zespołu LKS II Promna wygrał 3:1. Spotkanie było jednak bardzo zacięte i gdyby nie błędy własne team Czarneckiego mógł pokusić się o wywiezienie z ciężkiego terenu choćby punktu. Rehabilitacja nadeszła jednak bardzo szybko. Zwycięstwo 7:0 z jedną z najsłabszych ekip w stawce – Megawatem Świerże Górne oraz triumf 5:1 ze Strażakiem Wielogóra sprawiły, że GKS zameldował się w czołówce stawki.

W meczu z rezerwami Młodzika Radom, występującego na co dzień w lidze okręgowej padł remis 1:1. Serię bez porażki GKS podtrzymał w kolejnym spotkaniu, wygrywając w derbach regionu z Iskrą Zbrosza Duża 7:3, mimo że w pewnym momencie przegrywał 1:3!

Niestety dobra seria zakończyła się w Potworowie. Podopieczni Adama Czarneckiego jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Gospodarze szybko odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami. W drugiej odsłonie wynik powinien się zmienić, jednak to potworowianie zainkasowali ważne trzy punkty. Seria słabszych meczów została podtrzymana tydzień później. W kolejnym meczu na szczycie GKS okazał się słabszy…. Tym razem od KS Wysokin, który wygrał 2:0. Belski team mógł trafić do siatki przynajmniej raz, lecz brakowało szczęścia…

Na szczęście gorsze występy zostały szybko zmazane. Najpierw po dobrym spotkaniu i przepięknym trafieniu trenera Adama Czarneckiego GKS Belsk Duży wygrał w derbach z Sadownikiem (3:0), zaś w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonał 3:1 Mogielankę Mogielnica.

Bramki stracone: 17

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia to tu bryluje Piotr Franczak. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników belskiego zespołu w zakończonej rundzie trafiał do siatki rywala aż 9. krotnie notując przy tym 3. ostatnie podania. Dobrą połowę sezonu ma za sobą również Krystian Onuczyński. Pomocnik GKS-u w klasyfikacji kanadyjskiej zanotował 8. trafień oraz 2. asysty. Na najniższym stopniu znajduje się Rafał Maciak. Kapitan GKS-u strzelił 4. bramki oraz zanotował 5. asyst.

4. Filip Kowalczyk, Krystian Onuczyński, Adam Czarnecki, Krzysztof Boroń – 2
8. Mateusz Noga, Mateusz Prokopczyk, Przemysław Załęski, Łukasz Kowalski, Szymon Kazimierski, Mateusz Pawłowski – 1

Jeśli chodzi o zawodników, którzy rozegrali najwięcej minut w zakończonej rundzie to na czele znajduje się dwóch piłkarzy, którzy rozegrali wszystkie 11. meczów. Na pierwszym miejscu znajduje się bramkarz Przemysław Załęski (989. minut), zaś na drugim Patryk Bilski (928. minut). W sumie, w 11. spotkaniach GKS-u wystąpiło 27. zawodników.