Premierowe zwycięstwo na własnym parkiecie

Siatkarze ProNutiva SKK Belsk Duży wygrali pewnie, za trzy punkty w meczu 6. kolejki I Ligi Mazowieckiej Seniorów. Podopieczni Kamila Majewskiego pokonali UKS Herkules Sulejówek 3:0.

Pierwsza odsłona niedzielnego pojedynku rozpoczęła się od prowadzenia 4:2 ekipy z Belska Dużego. Kolejne fragmenty były nieco bardziej wyrównana, a goście z Sulejówka wyszli nawet na prowadzenie (6:8). Po asie Rafała Pałuby na tablicy wyników pojawiła się trzypunktowa przewaga podopiecznych trenera Majewskiego (18:15), której ProNutiva nie oddała do końca seta (25:21).

Po dwóch punktowych blokach belski zespół osiągnął na początku drugiego seta cztery punkty przewagi (4:0). Niestety błędy własne sprawiły, że Herkules doprowadził do wyrównania (4:4), a chwilę później wyszedł na prowadzenie (7:8). Po ataku Jakuba Nieory ProNutiva wyszła jednak na prowadzenie (10:8). Ta radość nie trwała jednak długo. Goście z Sulejówka osiągnęli dwupunktową przewagę (15:17). Nie potrafili jej jednak długo utrzymać. Dobra gra Pawła Sęka i Jana Sosnowskiego sprawiły, że koniec końców ta partia zakończyła się pewnym zwycięstwem teamu z Belska Dużego 25:20.

W trzecim secie ProNutiva postawiła kropkę nad “i”. Prowadziła praktycznie od początku seta (5:4, 12:9). W pewnym momencie przewaga osiągnęła 7. oczek, kiedy to dwukrotnie asem serwisowym popisał się Jakub Nieora. W końcówce belski zespół wrzucił wyższy bieg i zdominował tę partię wygrywając 25:18.

Na zakończenie nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania – Pawła Sęka wręczył Prezes Banku Spółdzielczego im. Stefczyka w Belsku Dużym(sponsor spotkania) – Hubert Bator.

W następnym spotkaniu, podopieczni Kamila Majewskiego zagrają we własnej hali z wiceliderem – PSG KPS Siedlce II.

ProNutiva SKK Belsk Duży – UKS Herkules Sulejówek 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)
ProNutiva SKK Belsk Duży: 1. Rafał Pałuba, 11. Jan Sosnowski, 14. Paweł Sęk, 12. Dominik Kowalczyk, 33. Antoni Milczarski (libero), 34. Robert Marcinkiewicz oraz 3. Kamil Kurkowski, 9. Maksymilian Taracha, 27. Łukasz Zugaj.
UKS Herkules Sulejówek: 4. Wojciech Chomicz, 10. Przemysław Ulejczyk, 14. Paweł Jaroszek, 17. Przemysław Gałecki, 18. Maciej Behr, 19. Emil Bojarski (libero), 20. Mikołaj Mnich oraz Michał Szuba, 3. Piotr Kruszewski (libero), 5. Kacper Żelazowski, 11. Jakub Wąsik, 16. Filip Witkowski.